40 yıldan beri İstanbul Boğazı’nın benzersiz manzarasında gastronomik bir yolculuğun kapılarını aralayan 29’un menüsüne, Şef Mustafa Otar yenilikçi yorumlar getiriyor. Lokal tatları dünya mutfağından farklı dokunuşlarla harmanlayan Otar’ın öncülüğünde yenilenen menüde İstanbul Boğazı’nın tazeliği göz alıcı tabaklara taşınıyor.

İstanbul Boğazı’nın benzersiz manzarası eşliğinde deneyim odaklı bir lezzet yolculuğu sunan 29’un yeni menüsü, global ve lokal lezzetleri deneysel ve yenilikçi yorumlar ile buluşturuyor. 29‘un çok sevilen ikonik lezzetleri pişirme tekniklerinden tabaklardaki sunuma kadar baştan aşağı yenilenirken, 29’un süregelen gastronomik mirası, deneyimli şef Mustafa Otar’ın liderliğinde, şef Fırat Yakut ve Mesut Uysal’ın yenilikçi yorumlarıyla eşsiz bir serüvene dönüşüyor. 29’un yenilenen menüsü ‘Haute Cuisine’ konseptinde boğazın taptaze lezzetlerini, en iyi malzemelerle, en özenli tekniklerle bir araya getirerek, kusursuz bir deneyime dönüştürüyor. Müdavimlerin kısa sürede vazgeçilmezleri arasına girecek tabaklar arasında Rockefeller Oysters, Tereyağlı Ilık Kereviz, Dana Bonfile Tartar, Trüflü Polente, İstanbul Deniz Mahsülleri Tabağı, Özel Sunumuyla Tandırda Uzun Pişmiş Dana Kaburga gibi alışılmış tatların yepyeni yorumları yer alıyor.

29’u, Boğaz’ın görkeminin lezzete yansıyan buluşma noktası olarak betimleyen deneyimli şef Mustafa Otar. “Mix & Match felsefesinden aldığımız ilham ile 29 menüsüne eşsiz bir yorum getirdik. Lokal içerikleri yüksek mutfak teknikleriyle buluşturarak evrensel lezzetleri yerelleştirdik ve ortaya sıra dışı, içinde yaşadığımız çağı kucaklayan bir menü çıktı. İstanbul Boğazı’nın baş döndürücü manzarasında rafine lezzetlerimizi misafirlerimizle buluşturmak için çok heyecanlıyız.” sözleriyle 29’un alışılagelmişin dışında bir gastronomi deneyimi sunacağını vurguluyor.

Gündüzden geceye devam edecek lezzet ve hizmet kalitesi için özenle hazırlanan 29, tüm misafirlerine ayrıcalıklı tatlarıyla eşi benzeri olmayan deneysel ve yenilikçi bir yeme-içme deneyimi sunmayı hedefliyor.

Yeni menüsünü müdavimlerini buluşturan 29, hafta içi 12:00 – 24:00 ve hafta sonu 18:00 – 24:00 saatleri arasında hizmet verecek. 0212 358 29 29 numaralı telefondan veya rezervasyon@29.com.tr mail adresinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"