P&G’nin lider kadın bakım markası Orkid’in, “Seni En İyi Bilen O” sloganıyla geliştirdiği Perio, Google Play ve App Store üzerinden bir milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Kadınların hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen uygulama, regl dönemi takibinin yanı sıra eğlenceli ve eğitici içerikler ve sağlık verilerinin takibi gibi geniş yelpazede deneyimler sunuyor. Benzersiz Orkid indirimlerinin yer aldığı aplikasyonda, deneyimler oyunlaştırılarak kullanıcının süreçten keyif alması sağlanıyor.

Oldukça kısa sürede bir milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Perio’nun kullanım detayları, son dönemin trendlerinden “hayatın her alanında dijitalleşme” konusunda oldukça önemli veriler sunuyor.

Piyasaya sürüldüğü ilk ay 250 bin, ikinci ay 500 bin kullanıcı eşiğini geride bırakarak dikkatleri üstüne çeken uygulama, toplamda 1.000.000 kullanıcıya ve %75 organik indirme oranına ulaştı. Organik indirme yüzdesindeki dikkat çeken yükseklik, tüketicilerin regl takibi ve sağlık verilerini, dijital platform üzerinden takip etme konusunda ihtiyaç ve yönelimlerinin olduğunu ortaya koydu.

IOS Sağlık & Fitness kategorisinde 2., Android Sağlık & Fitness kategorisinde ise 1. sıraya kadar yükselmeyi başaran Perio’yu, kullanıcıların %45’i App Store üzerinden indirirken, Google Play Store kaynaklı indirmelerin oranı %55 oldu. Kullanıcıların hayatlarının önemli bir parçası haline getirdiği uygulamaya Ekim 2020 itibarıyla ayda en az 1 kere giren aktif kullanıcı oranı ortalama 40% oldu.

Kullanıcıların %78’i kayıtlı kullanıcı olarak hesap açarak, Perio’nun tüm özelliklerden yararlanırken, uygulamanın kullanım detayları da açıklandı. En popüler özellik kullanıcı başına aylık ortalama 3 görüntüleme ile regl takvim özelliği olurken, en sevilen içerik kullanıcıların 54%’ünün ilgi gösterdiği eğlenceli ve bilgilendirici testler oldu. Kullanıcılar regl dönemlerini takip ederken sağlık verilerini ve duygu durumlarını takip etmekten geri kalmadı. Aktif kullanıcıların 10%’u regl dönemlerinde duygu durumlarındaki değişikliklerin ve uyku sürelerinin uygulama içerisinde kaydını tuttu. Veriler kullanıcıların, Perio’yu regl dönemini takibinin yanı sıra, keyifli vakit geçirecekleri ve hayatın her alanında kullanabilecekleri bir mecra olarak da konumladıklarını gösterdi.

Perio, kadınların regl dönemlerini düzenli takip edebilmesine destek olmanın yanı sıra, birçok farklı özelliği de bünyesinde barındırıyor. Güncel trend ve eğilimler doğrultusunda geliştirilen uygulama ile kadınlar beslenme ve fiziksel aktivitelerini rahatlıkla takip edebiliyor. Uygulamada sadece bu platforma özel üretilen uzman makaleleri ve sevilen isimlerin sağlıklı yemek tarifleri, kişisel bakım tüyoları, egzersiz önerileri ve sohbet videoları gibi birçok farklı içerik de yer alıyor. Öte yandan, uygulama içerisinde bulunan chat robot Alya, kullanıcıların vücutları ve ergenlik dönemleriyle ilgili sorularını yanıtlıyor. Uygulama App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"