Shell, İngiltere merkezli M&I Materials’a ait MIDEL ve MIVOLT’u bünyesine katmak üzere anlaşma gerçekleştirdi. 2023 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanan satın alma süreciyle Shell, madeni yağ portföyünü yeni ürünler ile zenginleştirecek. Shell, M&I Materials ile yeni bir satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu. Buna göre Shell, İngiltere merkezli kurumun MIDEL ve MIVOLT adlı madeni yağlar alanındaki iş kollarını satın alacak. Yılın 4. çeyreğinde tamamlanması hedeflenen satın alma süreciyle birlikte Shell, her iki markanın ürün portföyünü ve deneyimini bünyesine katacak.

Küresel madeni yağ sektöründe uzun yıllardır liderliği üstlenen Shell, MIDEL’in premium ürün portföyü ile Trafo Yağları alanında hizmet verdiği enerji dağıtımı, açık deniz rüzgar parkları ve çekiş gücü sistemleri gibi kritik alanlardaki ürünlerini zenginleştirecek. Shell Madeni Yağlar, ürün gamına sentetik ve doğal ester bazlı trafo sıvıları ve hizmetleri ekleyerek müşterilerine biyoçözünürlük ve yangına karşı koruma anlamında daha güçlü bir portföy sunacak.

MIVOLT’un geliştirdiği ester bazlı daldırma soğutma sıvıları ile ise Shell, termal olarak verimli elektrikli araç bataryalarının, batarya enerji depolama sistemlerinin ve veri merkezlerinin geliştirilmesini destekleyecek.

Ayvalıoğlu: “Sürdürülebilirlik odaklı vizyonumuz doğrultusunda portföyümüzü sürekli olarak geliştiriyoruz”
Yapılan satın alma anlaşmasının müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına ve 2050 net sıfır hedeflerine paralel olarak gerçekleştirilen stratejik bir adım olduğunu belirten Shell & Turcas Madeni Yağlar Türkiye Kurumsal Satışlar Direktörü Müdürü Can Ayvalıoğlu; “Kline & Company tarafından 16 kez üst üste pazar lideri seçilen Shell Madeni Yağlar, küresel çaplı başarısını sürekli olarak ürün ve hizmetlerini geliştirmesine borçlu. Bu değişim ve yenilikleri tasarlarken de odağımıza sürdürülebilirliği ve müşteri memnuniyetini alıyoruz. MIDEL ve MIVOLT premium ürün serilerini portföyümüze katmak üzere başlattığımız çalışmalar da bu doğrultuda müşterilerimize sunduğumuz ürünleri zenginleştirirken, Shell’in net sıfır emisyona geçişi hızlandırmak üzere yürüttüğü Geleceğe Enerji Katma stratejisine de hizmet ediyor. Özellikle büyümekte olan ester sıvı pazarının şekillenmesine liderlik etmemizi ve birinci sınıf sıvılar ve hizmetlerin yanı sıra performansı korumak ve geliştirmek üzere geliştirilen e-sıvılar ve e-gresler alanında büyümemizi sağlayacak olan bu adımın şirketimiz için olduğu kadar sektörümüz için de önem taşıdığına inanıyoruz. MIDEL ve MIVOLT’un ürün portföyü ile birlikte yetkin ekiplerinin uzmanlığı ve deneyimini de bünyemize dahil ederek yenilenebilir enerji ve enerji dünyasına Shell’in fark yaratan çözümlerini sunmaya devam edeceğiz. Shell Türkiye olarak 100 yıldır olduğu üzere markamızın küresel deneyimi ve uzmanlığını ülkemize taşıyarak sektörümüzün, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın gelişiminde öncü bir rol üstleneceğiz” dedi.

MIDEL, çevresel faydalar ve yangına karşı koruma sağlayan, dünya genelinde lider ester trafo sıvıları serisinden oluşuyor. 1970’li yıllarda geliştirilen MIDEL, dünya genelindeki altyapı projelerinde kullanılıyor ve sürdürülebilirliğe pozitif etkisi nedeniyle tercih ediliyor. MIVOLT ise elektrikli ulaşım, bataryalar ve veri merkezleri gibi elektrik uygulamalarını termal olarak yönetmek için kullanılmak üzere geliştirilmiş bir dizi dielektrik esterden oluşuyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"