Yazın en güzel yanı açıkhavada yapılan etkinlikler oluyor. Ben de bu etkinliklere hayır diyemeyenlerden oluyorum çoğu zaman. İşte bu yüzden gidilecekler listeme bu yaz da Uniq Açıkhava’yı ekledim. Miles and Smiles QNB Finansbank’ın sponsor olduğu, UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliği ile bu yıl 5.’si düzenlenen Açıkhava Film Festivali 12 Haziran-15 Eylül arası sinemaseverleri benzersiz filmlerle büyüleyecek gibi.

Doğayla iç içe ortamıyla şehre nefes aldıran UNIQ İstanbul, gelenekselleşen Açıkhava Film Festivali’ni 12 Haziran akşamı Freddie Mercury’nin hayatını konu alan ve 4 dalda Oscar ödüllü Bohemian Rhapsody filmiyle görkemli bir şekilde başlatıyor.

UNIQ İstanbul, Başka Sinema iş birliğiyle bu yıl da sanatseverlere 50’si uzun metraj, 10’u kısa metraj olmakta üzere, 60 yapım ile dopdolu bir program sunuyor.

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı ödüllü filmlerle zenginleştirilmiş programda Sundance, Berlin, Venedik ve Cannes gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde gösterilmiş; Ralph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Paweł Pawlikowski gibi usta yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor.

Biletlere www.biletix.com’dan festival programıyla ilgili tüm detaylara ise www.uniqistanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Filmler
12 Haziran Bohemian Rhapsody, 13 Haziran The Favourite, 16 Haziran Mira, 18 Haziran Burning, 19 Haziran Sibel, 20 Haziran Border, 25 Haziran Girl, 26 Haziran Everybody Knows, 27 Haziran US, 28 Haziran White Crow

*Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi olacak.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"