Sirkeci’de tarihi yarımada manzarasına sahip Cronton Design Hotel, zengin mirasına ve dokusuna uygun şekilde geçtiğimiz yıl konsept otele dönüştürüldü. Otel, Vakıfhan’ın tarihi ile bütünleşen 39 odası, Türk ve Dünya mutfağının öne çıkan lezzetlerini sade ve zarif şekilde yorumlayan Sirkeci Lokantası, İstanbul siluetine karşı birbirinden farklı kokteylleri deneyimleceğiniz Cronton Roof’u ile misafirlerine tarihin içinde benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

1911 yılında Mimar Kemaleddin tarafından tasarlanan yapı, şimdi ise gastronomi tutkunlarını tarihi bir atmosferde lezzet yolculuğuna davet ediyor. Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan ve özüne sadık kalınarak yenilenen Sirkeci Lokantası, Osmanlı ve Türk mutfağının en özel lezzetlerini günümüz yorumuyla harmanlayarak unutulmaz bir deneyim vaat ediyor. Sirkeci Lokantası’ndaki her tabak geçmişten gelen bir mirası günümüz damak zevkine uyarlayarak şefin özel dokunuşlarıyla hazırlanıyor.

Sirkeci Lokantası’nda güne zinde başlangıç
Güne enerji dolu bir başlangıç yapmak isteyenler için kahvaltı servisi ile kapılarını açan Sirkeci Lokantası, geleneksel Türk kahvaltısının yanı sıra uluslararası tatlarla zenginleştirilen seçenekler sunuyor.

Öğle saatlerinde kısa bir mola vermek isteyenler için günlük malzemelerle hazırlanan salata ve wrap’ler, noodle ve pizzalar menüde dikkat çekiyor. Geleneksel lezzetlerden vazgeçmeyenler için de çökertme kebabı, kuzu incik, dana kaburga, tavuk but şaşlık gibi lezzetler sunuluyor.

Cronton Roof’ta şehrin ışıltısına tanık olun
İstanbul’un panoramik manzarasına hakim 6.katta bulunan Cronton Roof ise günbatımında bir başka güzelleşiyor. Akşam saatlerinde konuklar şehrin ışıltılı siluetini birbirinden farklı kokteyller eşliğinde denemliyor.

Vakıfhan’ın eşsiz atmosferinde tarih kokan bir yolculuğa çıkmak için sizleri Sirkeci Lokantası’na bekliyoruz.

https://crontonhotel.com/

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"