60 yıllık uzmanlığı ve tecrübesiyle mutfakların vazgeçilmez markası Söke, 20 Mart Dünya Un Günü dolayısıyla Usla’da Şef Barbaros Yoloğlu ile özel bir etkinliğe imza attı. Konuklar, Şef Barbaros Yoloğlu’nun özel tariflerini Söke ürünleriyle yaparak keyifli bir gün geçirdiler.

1963’den beri üretim yapan ve o günden bu yana mutfakların vazgeçilmez markasına dönüşen Söke, geniş ürün gamıyla mutfakların ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar tüm yemek çeşitlerine uygun unlar sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan ve bugün her yıl 5 milyona yakın haneye giren Söke, insanlık için en önemli gıda ürünlerinden biri olan ve binlerce yıldır insanları doyuran una ithafen düzenlenen 20 Mart Dünya Un Günü kapsamında Usla’da özel bir etkinliğe imza attı.

Şef Barbaros Yoloğlu’nun tarifleri eşliğinde basın mensupları Söke ürünleriyle birbirinden leziz yemekler hazırladılar. Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Söke Pazarlama Direktörü Ozan Türk, “Söke olarak hem nihai tüketiciye hem de Söke Profesyonel ürün gruplarımızla fırıncılarımıza ve Horeca’ya hitap ediyoruz. Söke Profesyonel ürünleriyle birçok restoranda yediğiniz, satın aldığınız ekmeğin içerisinde Söke lezzeti var. Klasik bir un firması olmanın ötesinde günün değişen şartları çerçevesinde tüketicilerimizin amaçlarına uygun ürünleri sunuyoruz. Bu anlamda sektörü hep ilklerle buluşturan marka olmanın mutluluğunu ve gururunu da yaşıyoruz. Glutensiz unlarımız, kek mikslerimiz, tahıl unlarımız bunlardan sadece birkaçı. Çok yakın bir zaman içerisinde aynı zamanda unlu mamuller ürünlerimizle de pazarda yerimizi alıp un gruplarımıza duyduğunuz güvenle unlu mamullerimizi de tüketebilmenize imkan vereceğiz. İnsanlık için en önemli gıda ürünlerinden biri olan un, bin yıldır insanları doyuruyor. Ülkemiz, insanlık tarihinin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye ev sahipliği yapıyor ve Göbeklitepe insanlığın ilk gıdası buğdayın da anavatanı. Unun tarihimizde binlerce yıllık bir geçmişi bulunuyor ve insanlığın bu temel gıdası için 20 Mart Dünya Un Günü olarak kabul edildi. Bugün sizlerle burada bir araya gelmemizin amacı, Dünya Un Günü kapsamında sizlere Ulusoy Un çatısı altına giren Söke’yi keyifli bir workshop etkinliğiyle anlatabilmek ve sofraların en bereketli olduğu zaman dilimi olan Ramazan ayını birlikte karşılayabilmek” dedi.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"