Türkiye’de, sürdürülebilirlik çalışmalarıyla kozmetik ve kişisel bakım sektörüne liderlik eden Watsons, yüzlerce sürdürülebilir yaşam ürününü mağazalarında ve online kanallarında oluşturduğu özel alanlarda müşterileriyle buluşturuyor. Hem kendine hem de doğaya iyi bakmak isteyenlerin ilk tercihi olan Watsons, herkesi sürdürülebilir ürünler
tercih etmeye çağırıyor!

“Watsons İyilik Hareketi” projesi ile 2019 yılından bu yana sektörünün sürdürülebilirlik yolculuğuna öncülük eden ve müşterilerini de sürdürülebilir tüketim alanında bilinçlendirmeyi amaçlayan Watsons Türkiye, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde sürdürülebilir ürün tercih edenlerin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

İçeriği, kullanım döngüsü veya ambalajıyla sürdürülebilirlik kriterlerine uygun olarak üretilen ürünleri hem mağazalarında hem de online kanallarında Sürdürülebilir Yaşam ürünlerine ayrılmış özel alanlarda öne çıkaran Watsons Türkiye, sorumlu tüketicilerin ilk tercihi oluyor. Mağazalarında ve online kanallarında 1.000’e yakın Sürdürülebilir Yaşam ürününü müşterileriyle buluşturan Watsons, 2030 yılında bu rakamı 3’e katlamayı hedefliyor.

Sürdürülebilir ürünlere özel kampanyalar!
Sürdürülebilir içerik ve malzemeler ile üretilen, yeniden dolum, yeniden kullanma, yer değiştirme yapılabilen ve sürdürülebilir ambalajlara sahip ürünleri öne çıkaran Watsons, düzenlediği kampanyalar ve yürüttüğü iletişim çalışmalarıyla sürdürülebilir tüketim alanında farkındalık yaratıyor. Sürdürülebilir yaşam ürünlerine özel olarak düzenlediği kampanyalarla “sürdürülebilir ürün pahalıdır” algısını yıkan Watsons Türkiye, sürdürülebilir ürün alternatiflerine erişimi kolaylaştırıyor.

Watsons, Sürdürülebilir Yaşam ürünlerini 3 kategoride sunuyor. Yeniden Dolum, Yeniden Kullanma, Yer Değiştirme kategorisinde; yeniden dolum yapılabilen, yeniden kullanılabilen ve atıkları azaltmak amacıyla orijinal ambalajın bir kısmının tekrar kullanılabildiği ürünler bulunuyor. Sürdürülebilir İçerik & Malzemeler kategorisindeki ürünlerin içeriğinde sürdürülebilir yöntemler kullanılarak üretilen hammaddeler kullanılıyor. Sürdürülebilir palm yağı, biyoçeşitliliği koruyan içerikler ve sürdürülebilir kağıt gibi hammaddelerle üretiliyor. Sürdürülebilir Ambalaj kategorisinde ise ambalajları geri dönüştürülmüş malzeme, biyobazlı plastik, FSC sertifikalı kâğıt gibi sürdürülebilir yöntemler kullanılarak üretilmiş ürünler sunuluyor.

İşte Watsons Türkiye’de satışa sunulan Sürdürülebilir Yaşam marka ve ürünlerinden bazıları:
• Naturals by Watsons Torba Ambalaj Argan Şampuan / 124,90TL
Naturals by Watsons Torba Ambalajlı Argan Şampuan, besleyici ve canlandırıcı etkileriyle bilinen sertifikalı organik Fas Argan Yağı ile formüle edilmiştir. “Likit Altın” olarak bilinen bu değerli yağ, içeriğindeki E vitamini ve zengin yağ asitleri ile saçları beslemeye ve esnekliğini artırmaya yardımcı olur. Naturals by Watsons Torba Ambalaj Argan Şampuan, Naturals by Watsons pompalı şampuan ambalajlarına oranla %78 daha az plastik kullanılarak üretilmiştir. Bu nedenle Naturals by Watsons torba ambalajlı ürün alıp evlerinizdeki Naturals by Watsons pompalı şampuan şişelerine doldurarak %78 daha az plastik kullanabilir, sürdürülebilir yaşamı tercih edebilirsiniz.

• Watsons Double HA Yoğun Nemlendirici Maske / 34,95 TL
Watsons Double HA Yoğun Nemlendirici Maske, içeriğindeki 2 kat arttırılmış Hyaluronik Asit ile cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Kore’nin güneyinde temiz doğası ile tanınan Jeju Adası’ndan gelen Jeju Kaynak Suyu ile formüle edilen ve bitki bazlı kağıt ile üretilerek sürdürülebilir ürün kategorisinde yer alan Watsons Double HA Yoğun Memlendirici Maske, cildin derinlemesine nemlendirilmesine ve yatıştırılmasına destek olur.

• Watsons Organik Micellar Temizleme Suyu/ 199,90 TL
Watsons Organik İçerikli Micellar Makyaj Temizleme Suyu, cildi makyaj ve kirden arındırırken içeriğindeki C vitamini kaynağı kuşburnu özü ile daha canlı ve parlak bir cilt görünümü kazandırmaya yardımcı olur. Tonik etkili formülünde bulunan Gül Suyu, Aloe Vera Suyu ve Hyaluronik Asit ile cildinizin nem dengesini korumaya yardımcı olur. Şişesi %25 geri dönüştürülmüş plastikten üretilmiş olan Watsons Organik İçerikli Micellar Makyaj Temizleme Suyu, sürdürülebilir ambalajı ile doğaya katkı sağlar.

• Watsons Organik Yuvarlak Makyaj Pamuğu / 39,95TL
Dış ambalajı %40 geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak üretilen Watsons Organik Yuvarlak Makyaj Pamuğu, yuvarlak kesimli yapısı sayesinde yüz bölgesi için kullanıma uygun olduğu gibi, tırnak bakımında da kullanılabilir.

• Watsons Invisible Fresh Kadın Roll-On / 99,95TL
Watsons Invisible Fresh Kadın Roll-On, ferahlatıcı kokusuyla 48 saat boyunca ter kokusunu engellemeye yardımcı olur. Formülasyonunda yer alan palm oil ve türevi bileşenler %50 ve daha fazla oranda RSPO (Roundtable On Sustainable Palm Oil) sertifikalı kaynaklardan elde edilmiştir. Sürdürülebilir içerikli Watsons Invisible Fresh Kadın Roll-On ile gün boyu ferahlığın keyfini çıkarın.

• Frudia Blueberry Dudak Balmı Nemlendirici / 229,90 TL
Frudia Blueberry Nemlendirici Dudak Balmı içeriğindeki bal ve yaban mersini sayesinde soğuk kış günlerinde dudakları kurumaya ve çatlamaya karşı korumaya yardımcı olur. Dış ambalajı FSC sertifikalı sürdürülebilir kağıt kullanılarak üretilen Frudia Blueberry Nemlendirici Dudak Balmı, benzersiz kokusu ile gün boyu etki sağlar.

• Waken Nane Aromalı Beyazlatıcı Diş Macunu / 199,90 TL
Waken Nane Aromalı Beyazlatıcı Diş Macunu ile daha beyaz bir gülümsemeye kavuşun! İçeriğindeki doğal bitki enzimleri ile beyazlatıcı bir etki sunan Waken Nane Aromalı Beyazlatıcı Diş Macunu, nefesi tazeler ve dişleri çürüklere karşı korumaya yardımcı olur. Tüpü geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilerek doğaya katkı sağlayan Waken Nane Aromalı Beyazlatıcı Diş Macunu doğal nane özü ile ferahlatıcı bir deneyim sunar.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"