40 yılı aşkın süredir farklı nesillerin tercihi olmayı sürdüren ikonik Timberland Tekne Ayakkabıları yenilenen yorumuyla karşımıza çıkıyor. SS23 koleksiyonunda yeni, cesur renklere sahip tekne ayakkabı modellerinin yanı sıra ilhamını iş kıyafetlerinden alan Kapsül Tekstil Koleksiyonu yer alıyor. Timberland’in İlkbahar Yaz koleksiyonları, tekne ayakkabılarının 40 yılı aşkın süredir devam eden köklü mirasından ilham alarak yeni sezonda da karşımıza çıkıyor. Özgün el işçiliği ile ayrışan, sağlam, tırtıklı alt tabana sahip, sorumlu üretim bilinciyle tedarik edilen malzemelerle tasarlanan Timberland tekne ayakkabıları koleksiyonuna bu sezon iş kıyafetlerinden ilham alan yenilikçi tekstil tasarımları da eşlik ediyor.

1973 yılında Orijinal Timberland® Botu hayatımıza kazandıran inovatif anlayış, ondan 5 yıl sonra, 1978’de bir diğer ikonu olan 3-Delikli, el yapımı tekne ayakkabılarının yaratılmasına öncülük etti. Timberland botun dayanıklı, tırtıklı alt tabanı ile elle dikilen ve işlenen tekne ayakkabılarının üst kısmının birleşmesiyle de yeni bir ikon doğdu.

Bugünlerde aynı beraberlik hikayesi orijinal botun cesur ve progresif yorumlarıyla her sezon yenilenerek devam ediyor. 3 Delikli El Yapımı Erkek Tekne Ayakkabıları (3.999TL) ve Noreen Kadın Tekne Ayakkabıları (3.999TL) yol tutuşunu iyileştiren, dayanıklı tırtıklı alt tabanı, üst kalite deri malzemesi ve ayaklardaki yorgunluğu önleyen EVA tabanıyla gün boyu konfor sunuyor.

Klasik 3 delikli tekne ayakkabıların yenilikçi bir versiyonu olarak bu sezon 7 Delikli Koyu Yeşil Chukka Erkek Botu ile (4.599TL) da tanışıyoruz. Timberland tekne ayakkabısının tasarım felsefesinden esinlenen bu tasarım, bot anlayışını farklı bir still ile yorumluyor. Timberland geçmişinden ilham alan Chukka botlar yoğun günlük rutinlerde giyenleri uzun süreli kullanıma uygun, konforlu ve dayanıklı biçimde tasarlandı.

SS23 sezonunda Timberland yenilikçi ayakkabı stillerine eşlik edecek kapsül tekstil koleksiyonunu da tanıtıyor ve ikonik tekne ayakkabılarının el yapımı işçiliğini kıyafetlere taşıyor. Kapsül koleksiyonda yer alan her bir parça, dayanıklı yırtılmaz kumaş, sağlam dikişler ve hafiflik özellikleri sayesinde ayrışırken, tüm Timberland koleksiyonları gibi sorumlu üretim bilinciyle temin edilen malzemelerden üretildi.

Tekstil koleksiyonunda öne çıkan Denim Chore Unisex Ceket (3.999TL) yüzde 80 organik pamuk ve yüzde 20 kenevir içeriğe sahip. Geniş dış ve iç cep özelliği ile konforlu aynı zamanda kullanıcı dostu bir biçimde tasarlandı. Yüzde 100 rejeneratif pamuktan üretilen dokuma, Kısa Kollu Crop Kadın Gömlek (1.699TL) ise rahat kesim crop tarzı ve cep detaylarıyla bütün kombinlerle rahatça uyum sağlayabilecek hafif ve dayanıklı bir parça olarak SS23 koleksiyonunda öne çıkıyor.

Timberland’in yeni koleksiyonda yer alan ürünler, Generation Boat kampanyasıyla dünya genelinde lanse ediliyor. Marka, bu koleksiyonun lansmanı için farklı nesillerden ve etnik kökenlerden kendi alanında uzman isimlerle bir araya geliyor. Bu isimler, tıpkı Timberland’in yıllardır farklı kültürleri ve yaşam tarzlarını şekillendirdiği gibi, kendi sektörlerine yön veren bireylerden oluşuyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"