Yılın en romantik zamanı 14 Şubat Sevgililer Günü için geri sayım başladı. Sevgi ve aşk esintisinin hissedileceği bu özel gün için planlamalar da hızlandı. Chic Nail Beauty and Cosmetic’in kurucusu Burcu Güzel Davud, Sevgililer Günü randevusuna hazırlanmak isteyen, sevdiği kişiye bakım paketi hediye etmek isteyen ya da kendini şımartmak isteyenler için tepeden tırnağa bakım tüyolarını açıkladı.

Kalplerin havalarda uçuştuğu, yılın en aşk dolu zamanı geldi çattı. Aşkın ve sevginin ifadesi olan 14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala kendinizi şımartmanın, bakım rutininizi gözden geçirmenin tam sırası. Yıllara dayanan tecrübesiyle güzellik ve kozmetik sektörüne yeni bir bakış, profesyonellik, sağlıklı ve kaliteli hizmet getirmek amacıyla yola çıkan Chic Nail Beauty and Cosmetic’in kurucusu Burcu Güzel Davud, Sevgililer Günü’nde göz kamaştırıcı olmanın yöntemlerini anlattı.

ÖNCE CİLDİNİZLE BAŞLAYIN
Kusursuz bir cilt için öncesinde doğru ve sağlıklı bir cilt bakımına zaman ayırmak gerekiyor. Cildinize gereken önemi verirseniz temiz ve ışıltılı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Cilt bakımının amacının yalnızca güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumak olduğunun altını çizen Davud, “Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak uzman kişilere bırakılmalı. Chic Nail olarak bizler önce cilt analiz cihazımız ile cildinizin hangi tip olduğunu ve hangi tedaviyi uygulamamız gerektiğini belirliyoruz ve işlemlerimizi ona göre uyguluyoruz. Sevgililer Günü’nde kendini şımartmak isteyenler için bir tür yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olan hydrafacial’ı öneriyoruz. Geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulama. Cildinizin parlak ve ışıltılı olması yapacağınız makyajın da harika görünmesini sağlayacaktır” diye konuştu.

VÜCUT BAKIMI İLE KENDİNİZİ ŞIMARTIN
Peeling, cilt bakım rutininin en önemli parçaları arasında. Sevgililer Günü’ne hazırlanırken duştan sonra temiz cildinize uygulayacağınız Chic Nail marka magnezyum peeling ve tuzları ile cildinizi yumuşak ve ışıltılı tutmayı sağlayabilirsiniz. Peeling uygulamasının sağlığımız için de çok önemli bir bakım rutini olduğunu ifade eden Burcu Güzel Davud; “Chic Nail marka magnezyum peeling ve tuzlarımızın içerisinde, magnezyum madenlerinden çıkan özel magnezyum klorürü kullanıyoruz. Magnezyum klorür, kas kramplarının ve kas ağrılarının giderilmesinde büyük rol oynayan bir element. Huzursuz bacak sendromu ve fibromiyalji semptomlarının giderilmesine yardımcı olurken, eklem esnekliğinin korunmasını sağlar ve uyku kalitesini artırır. Ayrıca peeling sayesinde cildinizi ölü derilerden temizleyebilir ve daha genç hücrelerin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ardından tüm vücudunuza uygulayacağınız nemlendirici ile tazeliğinizi gün boyu korumaya devam edebilirsiniz” açıklamasında bulundu.

KUSURSUZ TIRNAKLARLA ZARAFETİ TEMSİL EDİN
Kadınlar için kişisel bakımın vazgeçilmezleri arasında şüphesiz tırnaklar gelir. Ellerinin güzel görünmesini isteyenler için, ojeler en sık başvurulan görsel bakım ürünü. Günlük yaşam koşturması sırasında vakit bulamayanların imdadına ise kalıcı oje uygulaması yetişiyor. Kalıcı oje, dayanıklılığıyla beraber uzun vadeli tercih ediliyor ve haftalar boyunca parlaklığını kaybetmeden temiz görünümünü koruyor. Davud, kalıcı ojeyle birlikte dikkat çekici, ışıltılı ve göz alıcı tırnaklara sahip olmanın kadınlara kendilerini iyi hissettirdiğini belirtiyor.

Son yılların gözde trendi nail art hakkında da konuşan Davud, “Bu özel güne hazırlanırken manikür ve pedikür işlemlerini mutlaka sabahtan yaptırın. Son anda sürülen oje, istenmeyen kazalarla sonuçlanabilir. Tırnaklarınızı çeşitli desenlerle süsleyerek daha ilgi çekici ve havalı gösterebilirsiniz. Özel cihaz ve özel fırçalarla kolayca yapılan nail art ile geometrik desenler, çiçekli desenler, kalpler veya başka tasarımları tırnaklara yansıtabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"