Tufting, önceden dokunmuş ve kasnağa geçirilmiş zemin dokusu üzerine, “tufting gun” adı verilen havalı tabanca yardımıyla çeşitli ilmek iplikleriyle yapılan bir dokuma türü.

Genellikle özel alanlarda tercih edilen ve tamamen el becerisi ile hazırlanan bu ürünlerin kullanım alanları ve çeşitliliği oldukça fazladır. Vurgu yöntemi ile tasarlandıkları için çeşitli stillerde, istenilen renk ve desende, tercih edilecek iplik türüne kadar tüm seçenekler kişiye özel olarak hazırlanır.

Bunların birkaçını görmek için web sitesinde ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Kişiye özel olarak tasarlanan ürünler herhangi bir objeden farklı olup, isteyen kişinin zevkini, alan kullanımındaki fikrini, model ve materyal seçimi gibi etkenlerle beraber benzersiz tasarımlar ortaya çıkarılıyor.

Konfor, şıklık ve yenilik
Her biri birbirinden farklı ürünlerle, yaşadığı alanı konforlu hale getirirken, yenilik ve şıklıktan ödün vermeyen, tarz sahibi kişi ve kurumların öncelikli tercihi, kendileri için özel olarak tasarlanmış ürünlerden oluşuyor.

https://tuft-art.com/ 

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"