Çocukların el becerilerini geliştirirken çevre bilinci de kazandıran Türkiye’nin sevilen ilk uluslararası ortak yapım çizgi dizisi Briko, bu kez kitap serisi ile çocuklarla buluşuyor. Alanında uzman eğitimciler ve psikolojik danışmanlar eşliğinde 40’tan fazla kişinin önderliğinde hazırlanan ve Scamper tekniğinin kullanıldığı Briko ile Hepi serisi, çıkardığı kitaplarla çocukları hem eğlenceli hem de eğitici bir yolculuğa çıkarıyor.

Türkiye’nin ilklerine imza atan çocuk ve aile eğlence şirketi Fauna, ilk uluslararası ortak yapımı olan çizgi animasyon dizisi Briko’nun birbirinden güzel maceralarla dolu on kitaplık etkinlik serisini çocuklarla buluşturuyor.

Çevre dostu karakterleriyle ön plana çıkan, atma dönüştür mottosuyla hazırlanan çizgi dizi Briko, çocukların pasif izleyicilikten aktif izleyiciye geçmesini destekleyerek bir aile aktivitesine dönüşmesini amaçlıyor. Üretici çocuklar olmasını hedefleyen aynı zamanda kendi ürettikleri oyuncaklarla oynayabileceklerini aktaran karakterleri Briko ve en yakın arkadaşı Hepi’nin maceralarını bu kez kitaplar aracılığıyla aktarıyor. Briko ve Hepi serisi kitapları aktivite bölümleriyle çocuklara kendin yap konseptinde çevre bilinci ve geri dönüşüm konusunda farkındalık sağlarken, aileleri çocuklarıyla birlikte kaliteli vakit geçirmesi yönünde teşvik ediyor. Temeli beyin fırtınası tekniğine dayanan ve Scamper metodu ile hazırlanan kitaplar, kısa sürede çok sayıda farklı fikrin üretimini sağlama amacı taşıyor. Alanında uzman eğitimciler ve psikolojik danışmanlar eşliğinde 40’tan fazla bilirkişinin önderliğinde hazırlanan Briko ile Hepi serisi; gezegenimizin geleceği ve sürdürülebilirlik gibi konular özelinde dikkat çekmeyi amaç edinirken, çocukların bu alandaki merak duygusunu eğitici bilgilerle karşılıyor.

Curious & Genius yayınlarından çıkan Briko ve Hepi serisine tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"