#EvdeKal uyarılarının her kurum ve kişi tarafından yapıldığı Covid-19 döneminde okuma meraklıları için de ücretsiz kitaplar uygulamalardaki yerini aldı.  İşte size ücretsiz ulaşabileceğiniz 9 kaynak…

Sesli kitap uygulaması Storytel, Corona virüsü salgını nedeniyle 14 gün olan ücretsiz deneme süresini 30 güne çıkardı.

İthaki yayınevi, eve kapanılan her gün için editörlerinin seçtiği iki öyküyü PDF olarak çevrimiçi yayımlamaya başladı.

Socrates Dergi dijital edisyonu önümüzdeki 1 ay boyunca herkese ücretsiz yaptı. Promosyon kodu “SOCRATESYANINDA”yı sepette girerek aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Bu sayede Socrates Dergi’nin tüm sayılarını evinizden okuyabilirsiniz.

UNESCO kendi kütüphanesini (World Digital Library) online erişimi ücretsiz hale getirdi. Evde olan tüm dünya vatandaşlarına harika bir hizmet! Yedi farklı dilde, dünya mirasına dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Scribd dijital e-kitap ve sesli kitap kütüphanesini herkes için ücretsiz hale getirdi.

Metis yayınevi, basılı halde mevcutları olmadığı ve okurlar tarafından sıklıkla arandığı için Defter ve Metis Çeviri dergilerini elektronik ortamda kullanıma açtı.

Hattusa’dan 3000 + bedava kitap.

ABD’de bulunan Guggenheim Müzesi, içinde çok sayıda monografın, kataloğun ve sanat kitaplarının bulunduğu koleksiyonunu 2012’den bu yana dijital arşive taşıyor. Wassily Kandinsky’den Picasso’ya, fütürizmden Alman ekspersyonizmine, 200’ü aşkın sanat kitabına ulaşabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’nden ücretsiz erişilebilen kitaplar için yayınevinin internet sitesine tıklamanız yeterli.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"