Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınıyla birlikte ellerimizi sık sık yıkıyor, hijyenimize dikkat ediyoruz. Tam da bu dönemde uzmanlar cilt bütünlüğünün korunması ve farklı hastalıkların oluşmaması için kullanılan sabunların içeriği konusunda uyarıyor. Sağlık Bakanlığı’nın dermatolojik testlerin yapılması konusunda uygun gördüğü özel laboratuvarlar arasında yer alan BioArge Hücre Kültürü Laboratuvarı virüslere karşı doğal koruma sağlayan %100 Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun INCIA’yı öneriyor.

BioArge Hücre Kültürü Laboratuvarı’nın yapmış olduğu son hücre kültürü çalışmaları virüsten ve mikroplardan korunmaya çalışırken kullandığımız ürünlerin hücrelerimize ne kadar zarar verebileceğini gözler önüne sererken, %100 doğal ve %100 doğal olmayan sabunların karşılaştırma sonuçları dikkat çekiyor. Gerçekleştirilen hücre kültürü çalışmalarına göre konsantrasyon artışına bağlı olarak INCIA %100 Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun’un insan keratinosit hücre (HaCaT) canlılığına olumsuz bir etkisi görülmüyor.

%100 doğal olmayan X marka sabunların ise konsantrasyon artışına bağlı olarak hücre canlılığını önemli derecede azalttığı gözlemleniyor. BioArge laboratuvarları X marka sabunun hücre canlılığındaki bu önemli düşüşün sebebinin içerdiği kimyasal yüzey aktif maddeler, koruyucular vb. diğer kimyasallardan kaynaklı olabileceğini belirtiyor.

Geleneksel sabunlardan farklı olarak BioArge laboratuvarlarında patentli teknolojilerle üretilen INCIA %100 Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun cildi derinlemesine arındırırken bütünsel tedaviyi destekliyor, cildi tahriş etmiyor, nemlendiriyor ve virüs ve bakteri enfeksiyonlarına karşı doğal bir koruma sağlıyor. INCIA %100 Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun, geleneksel sabun üretimini Super fat teknolojisini kullanarak bilim ile birleştiriyor ve hiçbir kimyasal aktif madde, sentetik kıvam arttırıcı, sentetik koku ve koruyucu içermiyor.

INCIA %100 Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun, doğal içerikleri sayesinde düzenli kullanım ile ciltte gözle görülür bir iyileşme sunuyor. İçeriğinde yer alan Saf Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı, Sirke, Hint Yağı, Gliserin, Aspir Yağı, Aynı Sefa Yağı, Buğday Yağı, Fesleğen Yağı, Lavandin Yağı sayesinde etkili bir nemlendirme sunan INCIA %100 Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun, çok kuru ve hassas ciltler için de güvenle kullanılabiliyor.

Doğanın gücünü bilimsel yeniliklerle birleştirerek %100 doğal ürünler üretmek amacıyla kurulan GLOHE tarafından kurulan BiorArge Laboratuvarları doğanın sunduğu mucizeleri bilimsel verilerle harmanlayıp en doğal reçeteye ulaşmayı hedefliyor. Sektörde geliştirilen tüm ürünlerin insan sağlığı üzerindeki etkilerini araştıran, kullanılan hammaddelerin doğallığı başta olmak üzere tüm üretim süreçlerini de testlere tabi tutan BioArge laboratuvarlarında insana ve doğaya özen gösteren ürünler geliştiriliyor.

Yorum Gönder

3 × five =