Gourmet Ladies doğal, katkısız ürünleri ve kendi topraklarımızdan elde ettiği hammaddelerle; sağlıklı üretim, sürdürülebilirlik ilkelerine sahip çıkıyor. Yerel üreticilerle birlikte üreten marka, lokal bir dünya bir markası olmayı hedefliyor. Fıstık ezmesinden sıcak çikolataya, sağlıklı atıştırmalıklardan bağışıklık sistemini destekleyen çaylara dek sürdürülebilir ürünler sunuyor.

Gourmet Ladies, dışarda tüketilen ürünlerin evlerimizde de tüketilebileceğini gösterme hedefiyle yola çıkarken; doğal, katkısız ürünlerini kendi topraklarımızdan elde ettiği hammaddelerle üretiyor. Yerel üreticileri destekleyen Gourmet Ladies, kısa sürede iş hacmini genişleterek Kadıköy’de ilk mağazasını açtı.

Lokal üreticiler, yerli hammaddeler
Markanın dikkat çeken ürünleri arasında yüzde yüz yer fıstığı ile üretilen, formülünde hiç bir katkı maddesi bulunmayan “Sürülebilir Fıstık Ezmesi” önde geliyor. Osmaniye’de yetişen yerli fıstıklardan üretilen ürün içeriğinde; şeker, tatlandırıcı, kıvam artırıcı gibi katkı maddeleri bulunmuyor.

Sağlıklı atıştırmalıklar geçtiğimiz dönemde daha çok tercih edilmeye başladı. Piyasadaki sağlıklı atıştırmalıklardan en büyük farkı koruyucu madde içermemesi olan “Energy Balls”; egzotik kakao-portakal ve Osmanlı mutfağından ilham alan, tahin-hurmayı bir araya getiren iki çeşidiyle ev yapımı tadında bir lezzet sunuyor.

Gourmet Ladies, bitter tadındaki sıcak çikolatasıyla deneyenleri çocukluk günlerine geri götürüyor. Sütlü kakaonun tadını yeniden hatırlatan sıcak çikolata, şeker ve kıvam artırıcı içermeyen yapısıyla, sütlü çikolata parçacıklarından gelen lezzetiyle damaklarda nostaljik bir tat bırakıyor.

Bağışıklık sisteminin desteklenmesi hastalıklara karşı korunmak için büyük önem taşıyor. Kuşburnu, limon, portakal, ekinezya ve zencefil ile bağışıklık sistemini destekleyen, doğal vitaminlerden oluşan “Immunitea” çayı günün her saati tüketebiliyor.

Verimli topraklardan gelen lezzet
Yeni ürünleri oluştururken kendi topraklarımızda yetişen ürünleri seçmeye dikkat ettiklerinin altını çizen Gourmet Ladies Kurucusu Ezgi Nur Aydın Hacıevliyagil, “Bu sayede; üretim ve tüketim alanında paramız da yerelde kalmış oluyor. Yer fıstığımız yerli üretim ve Osmaniye’den geliyor. Bunun gibi çay ve diğer ürünlerde de ham maddelerin besin değeri kaybetmeden verimli topraklardan elde edilmesi bizlerin o ürünü seçmemizde çok önemli bir yer teşkil ediyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"