Yeni nesil fizyoterapi alanında başarılara ve birbirinden önemli yeniliklere imza atan Fizyoterapist Melda Ertürk’ün, özel olarak geliştirdiği, yüz gençliğini korumada etkili sonuçlar sağlayan Face Up, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne hazırlık bakımlarının başında geliyor, çiftlere birlikte deneyimleyecekleri çok özel anlar yaşatıyor. Yeni nesil fizyoterapi konusundaki başarılarıyla adından söz ettiren, Bodytera’nın kurucusu fizyoterapist Melda Ertürk’ün özel olarak geliştirdiği Face Up doğal yöntemlerle yüz gençliğini korumanın sıfır riskli uygulaması olarak adından söz ettiriyor. En özel günlerinde en ideal şekilde görünmek isteyenlerin de ilgi gösterdiği Face Up, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde iyi görünmek ve sevdiklerine benzersiz bir deneyim hediye etmek isteyenlerin favorisi olarak öne çıkıyor.

İnsanın ruhuna dokunan keyifli bir rahatlama
Cilt, yapısı gereği kendini durmadan yenileyen, yenilendikçe güzelleşen bir yapıdan oluşuyor. Yaşlanma dediğimiz olgu da aslında bu yenilenmenin yavaşlaması, yetersiz kalması, kalitesinin düşmesine bağlı olarak gerçekleşiyor. Face Up, tam da bu noktada, fizyoterapistinin kişiye özel yüz analizi yapması ile başlıyor.

Kişinin yüzündeki ihtiyacına, aktive edilmesi ve rahatlatılması gereken kaslara yönelik uygulanan Face Up, fizyoterapistin elleri ile kasları sıkıştırması, derin gevşetmeler ve manipülasyonlar yapması ile devam ediyor. Özel Face Up topları, tamamen doğal içeriklerden formüle edilen Face Up yağı, elektroterapi 3’lü dalgalar ve özel roller ile etapları ilerleyen işlem, yüzdeki kasların sağlığı ve güzelliğin yanı sıra insanın ruhuna dokunan keyifli bir rahatlama da sağlıyor.

Kişiye özgü kasların çalıştırılması ve elle uygulanan farklı etaplar sayesinde Face Up, yüz, boyun ve gıdı bölgesinde UP etkisi yani lifting, dolgunluk, sıkılık, gençlik, tazelik etkisi yaratıyor. Daha ilk seansın sonunda gözle görülür bir değişim yaratan Face Up’ın başka uygulamalarla karıştırılmaması ve Face Up fizyoterapistleri tarafından, kişiye özel yapılması önem taşıyor çünkü kasların kuvvetlendirilmesi sırasında yüzdeki doğru kasların, doğru şekilde çalıştırılması gerekiyor.

Daha ilk seansta ciltte gözle görülür bir değişim, sağlıklı bir renklenme, ideal bir şekillenme, asitmetrilerin hafiflemesi gibi sonuçlar veren Face Up, işlemler sırasında ruhun da rahatlamasını sağlayarak benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Aynı beden sağlığı gibi yüz sağlığına da değer verenlerin ilgi gösterdiği Face Up, hem 14 Şubat Sevgililer Günü’ne kusursuz bir şekilde hazırlanmak isteyenlerin, hem de bu deneyimi sevdiği ile birlikte çift olarak yaşamak isteyenlerin favorisi olarak öne çıkıyor.

Sevgililer Günü’nde kendinizi iyi hissetmek, sağlıklı görünmek istiyor, sevdiklerinize de benzersiz bir hediye vermek istiyorsanız Face Up deneyimi için şimdiden randevunuzu almanızda fayda var.

İşlem sırasıyla şu şekilde uygulanıyor
Face Up uygulaması içinde küçük bir elektroterapi bölümü olduğu için hamilelere, epilepsi hastalarına ve kalp pili olanlara önerilmiyor.

Tek seans 1 saat sürüyor.

Face Up birkaç aşamadan oluşuyor. Cildi ve kasları harekete geçirmek için özel Face Up yağı sürülerek, parmak uçları ve parmak eklemleriyle yüze manuel Face Up teknikleri uygulanıyor. Sonra daha yoğun ve hızlı bir sıkıştırma, yoğurma, çekme ve cilde baskı gerçekleştiriliyor. Bu sayede yüz kaslarında var olan spazmlar, kilitlenmeler ve düğümler açılıyor, rahatlatılıyor. Ardından şekillendirme etabına geçiliyor ve yine manuel terapi ile bu sefer yüz hatlarının vurgulanmasına odaklanıyor. Bu da kişiye özel yapılıyor; örneğin, elmacık kemiklerinin altına yapılan uygulama ile anında hatların dolgun ve daha gergin görünmesi sağlanıyor.

Ardından aletle yapılan kısım başlıyor. Araç türleri, ihtiyaca göre değişiyor. Yüzü germek için mini bir Face Up topu, kişiye özel yüz egzersizleri, kolajen ve ince çizgileri düzleştirmek için altın bir dermaroller, sıkılaştırmak için elektriksel bir kas stimülatörü (EMS) kullanılıyor.

Tüm bunlardan sonra yüz aşağı bakacak şekilde tutularak, soğuma kısmında, çelik roller ile işlem tamamlanıyor

Face Up yüz yogası değildir; konunun uzmanları tarafından, kişiye özel, kişinin yaşına ve yüz yapısının ihtiyaçlarına göre uygulanmaktadır.

Seans ücreti; 650 TL

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"