PRAGMA Araştırma ve Danışmanlık’ın The Brand Age için hazırladığı araştırmaya göre kuruyemiş kategorisinde yüzde 71’le Ramazan’da en çok tercih edilen marka Tadım oldu.

Tadım Pazarlama Direktörü Zeynep Göçmen, “Ramazan ayı; aile, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinin en kuvvetlendiği dönemlerden biri. Biz de bugüne kadar markamızı o güçlü ilişkilerin vazgeçilmez eşlikçisi olarak konumladık. Çünkü ‘Türkiye’nin Tadı Tuzu’ olmak gibi bir iddianız varsa; markanızı muhabbetin olmazsa olmazı yapmanız gerekiyor.” diye konuştu.

Yapılan araştırmaya göre Ramazan’da tüketilen ürün grupları arasından içecekler ve kuruyemiş kategorisinin birlikteliği dikkat çekiyor. Tadım yüzde 71’le en çok tercih edilen marka olurken, Coca-Cola da yüzde 64’le meşrubat kategorisinin Ramazan’da da lideri.

Zeynep Göçmen, Ramazan denince akla ilk Tadım’ın gelmesinin bir sebebinin de tüketicinin beslenme ve sağlık konularına bu dönemde ilgisinin artması olduğunu söylüyor: “Ramazan’da tüketicinin beslenme alışkanlıkları tamamen değişiyor. Uzun süre tok kalabilmek, daha az susamak ve sindirim sorunu yaşamamak gibi konularda tüketici, Tadım’ın çiğ kuruyemiş ve kuru meyve ürünlerine güveniyor.”

Yorum Gönder

6 + fifteen =