40 yaşın birçok kadın için dönüm noktası olduğu fikrinden hareket edilerek hazırlanan, “40 Plus Çok Klas” kitabının lansmanı Liv Hospital Vadi İstanbul’da yapıldı. Liv Hospital Ailesi Hekimleri’nin, 40 yaşın birçok kadın için dönüm noktası olduğu fikrinden hareket ederek hazırladıkları kitap raflarda yerini aldı. Kırk yaş ve üstü kadınların yaşadığı endişeleri gidererek, kaliteli yaş almanın püf noktalarını ele alan kitap tam bir sağlık rehberi niteliğinde.

40 Plus Çok Klas konforunda yaşamak…
40 yaş her ne kadar yaşlanmayı çağrıştırsa da aslında erken yaşlarda başlayan geleceğimizi kurma çabalarımızın meyvelerini aldığımız ve olgunluğumuzun doruklarına ulaştığımız yepyeni bir dönemdir. Bu yaş itibariyle metabolizmamızda da birtakım değişimlerin olması kaçınılmaz bir gerçektir. Söz konusu sağlığımız olunca bedenimizde başlayan değişimler kimi zaman bizim için endişe kaynağı olabilir.

Liv Ailesi Hekimleri olarak, kırk yaş ve üstü kadınların yaşadığı endişeleri gidererek kaliteli yaş almanın püf noktalarını ele alan, sağlık rehberi niteliğinde bir başucu kitabı hazırladık.
Unutmayın mutlu bir geleceğe giden yol pozitif bir bakış açısıyla sağlıklı yaş almaktan geçer.

Yaşasın 40+ yaş!

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti
İnsan ömrü için kırk yaş; bütünleşmeyi, bilgeliği, başta kendimiz olmak üzere yaşama, dünyaya, ilişkilerimize olan bakış açımızı ve mesleki kariyerimizde ulaştığımız olgunluğu temsil eder. Bununla birlikte bir kadın olarak yaş alımıyla bedenimizde de bazı değişimler oluşmaya başlar. Bu değişimleri hissetmeye başladığımız zaman kendimizi yaşlanmış hissederiz. Hiçbirimiz yaşlanmayı istemeyiz ama yaşlanmak yerine sağlıklı yaş almayı tercih edebiliriz.

Çok eski dönemlerden beri 40 sayısının özel ve uğurlu bir sayı olduğunu, bütün semavi dinlerde, matematikte, astronomide, astrolojide, edebiyat ve tasavvufta ayrı ayrı anlamlarının olduğunu biliyoruz…

Hayatın koşturması içerisinde birçoğumuz için akıp giden zaman, bizi kırk yaş için üflediğimiz pastayla baş başa bırakır. O an, yaşadığımız kalp kırıklıkları, hatalar, kayıplar ve kazanımları da hatırlarız.

40 yaşın birçok kadın için dönüm noktası olduğu fikrinden hareket ederek, Liv Hospital’ın birbirinden değerli ve alanında uzman hekimlerinin katkılarıyla oluşturduğumuz bu kitabı kaleme aldık. İnsan ömrünün uzamasıyla tıbbın değişen dinamiklerini, kadının toplumdaki sosyolojik, psikolojik, ebeveynlik ve kariyer anlamındaki süreçlerini bütünsel bir sağlık anlayışı ile ele aldık.

‘40 Plus Çok Klas’ kitabıyla, 40 yaş ve sonrasını endişe içinde değil kaliteli ve sağlıkla yaşamanın püf noktalarını anlattık. Ayrıca uzman görüşü ile yaşlanma sürecini yavaşlatabileceğiniz gibi yaşınızın tadını çıkarmanıza destek olmak istedik.

Sağlıklı geleceğe ve yaşlara ulaşabilmek, en önemlisi de her yaşın keyfini çıkarmak bizim elimizde. Unutmayın ki mutlu yarınlar sağlıklı olmaktan geçer.
Sağlıklı ve sevgi dolu bir geleceğe birlikte ulaşmak dileğiyle.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"