İsmi küllerinden yeniden doğan Zümrüdüanka Kuşu’nun mitolojideki adından esinlenerek oluşturulan yeni gıda takviyesi markası Vitafenix, piyasaya çıkardığı farklı içerikleriyle adından söz ettirecek 5 ürünüyle yaşam kalitenizi artırmayı hedefliyor.

Gıda takviyeleri alanında uzmanlaşmış tıp doktoru, diyetisyen, eczacı ve moleküler biyoloji uzmanlarından oluşan güçlü bir danışman ekiple faaliyetine başlayan Vitafenix; inovatif, güvenilir, sinerjik ve bilimsel kriterlere göre geliştirilmiş, tüketicinin hayatını kolaylaştıran ürünler sunmayı amaçlıyor.

Vitafenix’in; Angard, Brokolin, Cognizant, Serenita vegan kapsül ve Magna P saşe olmak üzere her biri özel içeriklere sahip 5 ana ürünü bulunuyor.

6 bileşenin tek kapsülde buluştuğu Angard indirgenmiş glutatyon olarak Setria içeriyor. Setria vücuttaki glutatyon düzeylerinin yükseltilmesi için klinik olarak çalışılmış ilk glutatyon.Ürünün içeriğinde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunan selenyum ve vitamin B6’nın yanısıra, vitamin B2, pirolokinolinkinon ve molibden yer alıyor. Bu sayede vücudun doğal yollarla glutatyon sentezlemesi de desteklenmiş oluyor.

Türkiye’de inovatif brokoli ekstresi ve mirozinaz enzimini birlikte içeren ilk ve tek gıda takviyesi olan Brokolin, sülforafan öncüsü olan glukorafanin içeriyor. Brokolin, içerisinde bulunan kolin sayesinde karaciğerin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunuyor. Brokolin’in içeriğinde aktif ve standart formda brokoli ekstresi, karahindiba ekstresi, deve dikeni ekstresi, enginar ekstresi ve alfa gliserofosfokolin bulunuyor.

Cognizant’ın içeriğindeki sitikolin beyinde doğal olarak bulunan bir besindir. Cognizin tescilli markalı sitikolin ile yapılan klinik çalışmalarda beyin enerjisinde artış gözlemlenmiştir. Bir başka tescilli markalı etken madde fosfatidilserin FDA tarafından bilişsel sağlık üzerine önermeleri onaylanmış tek gıda takviyesi olma özelliğini taşıyor. Cognizant ayrıca ginkgobiloba, L-tirozin ve B6 ile desteklenen güçlü içeriğiyle dikkat çekiyor.

Huzur ve rahatlık anlamına gelen Serenita ise valerian, melisa, passiflora, karahindiba, şerbetçiotu ve mayıs papatyası gibi sinerjik çalışan, yüksek kalitede ve standardize edilmiş 5 bitki ekstresini tek kapsülde sunuyor.

Magna P aynı kutuda vücudun gündüz metabolizmasına destek olacak magnezyum tuzları; gece metabolizmasına destek olacak magnezyum tuzları için farklı 20’şer saşe olarak sunuluyor. Ek olarak P5P ile güçlendirilmiş Magna P içerisindeki magnezyum yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına aynı zamanda normal enerji oluşum metabolizmasına da katkıda bulunuyor.

Vitafenix’in 5 ürünü ayrı ayrı hedefe yönelik kullanılabileceği gibi hepsi birlikte kullanıldığında güvenli doz aralığında kalarak sinerjik etki gösteriyor.

Vitafenix’in yaşam kalitenizi artıracak bitkisel gıda takviyesi ürünlerine www.vitafenix.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"