Türkiye’nin ilk çocuk sanat, bilim, eğlence festivali olan “Çocukların Festivali” için biletler 31 Mart itibariyle Passo’da satışa çıktı! 22-23-24 Nisan tarihlerinde üçüncü kez Zorlu PSM’de gerçekleşecek Çocuk Bilim, sanat, Eğlence Festivali için bilet satışları 31 Mart’ta başladı. Zest Projects organizasyonu ile gerçekleşecek ve elektronik bilet sistemi olan Passo üzerinden bilet satışlarının yapıldığı festivale Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi ve Parıltı Görmeyen Çocuk Destek Derneği katkı sağlıyor. Festival, yenilenen atölyeler ve sanatçılarla 0-3 ve 3-15 yaş arası tüm çocukları ve ebeveynlerini eğlenceli ve öğretici sanat, bilim, eğlence aktiviteleriyle buluşturmayı hedefliyor.

Festivalde çocukların keyifli vakit geçirirken el becerilerini, özgüvenlerini, zihinsel ve bedensel gelişimlerini artırmak ve edindikleri kazanımlarla bilinçli, topluma katkı sunan bireyler olarak yetişmeleri için birçok eğlenceli ve sanatsal etkinlik sunulurken festival; çok sayıda atölye ile dopdolu bir programa sahip. Programa festivalin internet sitesinden ulaşılabilir.

Resimden müziğe, yazarlıktan dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan sihirbazlık gösterilerine, dijital sanattan kodlamaya, danstan deneysel faaliyetlere kadar çok geniş bir aktivite yelpazesi ile çocukların hem bireysel hem de kolektif olarak dahil olabileceği eğitici ve öğretici atölye etkinlikleri gerçekleştirilerek çocuklara 3 günlük bir serüven yaşatılacak.

www.cocuklarinfestivali.com

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"