Kaleme aldığı çocuk öyküleri yerli ve yabancı dergilerde yayınlanan yazar Derya Edis’in Bal Kız Kırmızı Elbise isimli eseri Genç Tuti’den çıktı. Popüler kategoride edebiyat ve edebiyat dışı alanda sunduğu, özellikle popüler bilim alanındaki çok satan eserleri ve kültür yayıncılığında roman ve deneme türündeki eserleriyle yayıncılık sektöründe önemli bir noktaya gelen Tuti Kitap, şimdi çocuklar ve gençler için sunacağı eserlerle Nefes Yayıncılık’ın yeni alt markası Genç Tuti’de okurlarıyla buluşuyor.

Kaleme aldığı çocuk öyküleri yerli ve yabancı dergilerde yayınlanan, çeşitli uluslararası yarışmalara katılmaya hak kazanan yazar Derya Edis’in, çocuklar için kaleme aldığı Bal Kız Kırmızı Elbise isimli eseri Genç Tuti tarafından minik okurlarla buluşturuluyor.

Yazarın samimi ve sıcacık üslubuyla kaleme aldığı kitap, Bal Kız serisinin ilk kitabıdır ve Cemâlnur Sargut’un gerçek çocukluk anılarından derlenmiştir. Eser, çocukların özveri, sabır ve mutluluğu en içten haliyle keşfedecekleri bir hikâyeyi anlatmaktadır. İnsanın, başkalarını sevindirdiğinde aslında mutluluğunun büyüdüğünü ve çevresindekileri gülümsetmesinin güzelliğini vurgulamaktadır. N. Melis Eraydın’ın çizimleriyle hayat bulan hikâyenin resimleri de bir o kadar ilgi çekici.

Kitap, 3 yaş ve üzeri minik okurlar için uygun.

Yazar: Derya Edis
Sayfa: 32
Yayınevi: Genç Tuti

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"