“Tüm dünyanın küresel çapta yaşadığı pandemi döneminde, normale adapte olmaya devam ederken de tüketicinin ihtiyaçlarını gözlemleyerek, bu kapsamda ürünlerimizi geliştirmeye önem veriyoruz. Doğanın bize sunduğu iyilikleri tüketicilerimize en saf ve doğal şekilde aktarmaya devam ediyoruz.” diyen Hero Baby Pazarlama Direktörü Şirin Işık ile hem geçen yıl neler yaptıklarını hem sosyal sorumluluk projelerini hem de yeni dönemde neler planladıklarını konuştuk…

Geçtiğimiz yılı firmanız için nasıl geçti?
İsviçreli Hero Baby olarak her attığımız adımda doğanın korunması ve gelecek nesillere bırakabileceğimiz daha iyi bir gelecek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 135 yıllık köklü geçmişiyle Hero Group, dünden bugüne kadar misyonu olan “doğanın iyiliğini koruyarak tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak” gibi değerleriyle doğayı odak noktasına almaya devam ediyor.

Tüm dünyanın küresel çapta yaşadığı pandemi döneminde, normale adapte olmaya devam ederken de tüketicinin ihtiyaçlarını gözlemleyerek, bu kapsamda ürünlerimizi geliştirmeye önem veriyoruz. Doğanın bize sunduğu iyilikleri tüketicilerimize en saf ve doğal şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

2021 yılında organik bebek bisküvimiz ve organik çorbalarımızı lanse ederek, bizleri çok mutlu eden dönüşler aldık. Tahıllı kaşık mama kategorimize yine bir ilki gerçekleştirerek Sütlü Hurmalı Siyez Buğdaylı İrmikli, Sütlü Kırmızı Meyveli 8 Tahıllı ve Sütlü Bisküvili 8 Tahıllı ürünlerimizi pazara sunduk. Hero Baby olarak bebeklerin sağlıklı gelişimine destekleyen ürünlerimizi, 2022 yılında da tüketicilerimize güvenli bir şekilde ulaştırmayı sürdüreceğiz.

2021 yılını birçok ödülün sahibi olarak tamamladınız. Arı Evim Geleceğim sosyal sorumluluk projeniz adına bu yıl atacağınız adımlar neler olacak?
Bebek mamasında 135 yılı kapsayan tecrübemiz ve uzmanlığımızla kurulduğumuz ilk günden beri doğa dostu ve çevre bilincine sahip bir marka olarak sürdürülebilirlik kavramına çok değer veriyoruz. Buradan hareketle de 7 yıl önce daha iyi bir gelecek için “Bu Bahçede Arı Var!” adlı projemizi başlatmıştık. Bu projeyi Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumları eşliğinde gerçekleştirerek çiftçilerimize eğitimler düzenleyip, onları arılı-doğal tarıma teşvik ettik.

2020 yılında aynı misyon ve aynı heyecanla yine arı temasıyla yeni bir projeye imza attık. Arı popülasyonunun koruma altına alınması kritik bir önem taşıyor. Şehir hayatındaki arı popülasyonunu desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu projeyi ülkemizin önemli yüksek öğrenim kurumlarından İstanbul Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ile sürdürüyoruz. Bu çerçevede, İstanbul ve Ankara’daki seçili bölgelerdeki park ve bahçelere arıların üreyebileceği büyüklüğe sahip olan 40’a yakın arı evi kurduk. İki yılın ardındaki gözlemlerimize göre projemiz sayesinde arı popülasyonunda artış gerçekleşti. Projemizin hedefini ise önümüzdeki 5 yıl içerisinde 50 milyon yeni arıyı doğal kazama kazandırmak olarak belirledik. 2020 yılından beri sürdürdüğümüz ‘Arı Evim Geleceğim’ projemizle 2021 yılında Felis Ödülleri’nde ‘Sürdürülebilirlik Yönetimi’ ve ‘Sürdürülebilir Yaşam Alanları ve Toplumlar’ kategorilerinde Başarı Ödülü ve 13. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde ‘Doğal Kaynak/Karasal Yaşam’ kategorisinde ‘Gümüş Başarı’ ödülüne layık görüldük.

Yeni yılda neler planlıyorsunuz?
Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da tüketicilerimizi dinleyip, gözlemleyerek onların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Pandemi sürecinde başlayan dijital satışların artışı bu yıl da devam ediyor. Bu alandaki pazar payının artışıyla birlikte Hero Baby olarak biz de dijital kanallarda daha aktif bir stratejiyle ilerliyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız, yatırımlarımız ve iyileştirmelerimiz devam ediyor. Bununla birlikte tüm kategorilerimizde, bebeklerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni ürünleri annelerimizle buluşturacağız. Doğadan aldığımız ilhamla hem annelerin mutluluğu hem de bebeklerin sağlıklı gelişimi için onların yanlarında olacağız.

Dijital kanallarınızda gerçekleştirdiğiniz projelerinizden bahsedebilir misiniz?
Pandemi sürecinden bu yana en öne çıkan etkilerinden biri de şüphesiz dijital kanallarımızdaki trafiğin artışı oldu. Kurumsal kimliğimiz çerçevesinde stratejilerimizi belirleyerek dijital dönüşüme profesyonel bir şekilde adapte olmaya gayret ediyoruz. Sunduğumuz kampanyalarla e-ticaret kanallarında aktif bir şekilde yer aldık. Sosyal medya platformlarında ise yoga etkinlikleri, pratik tarif paylaşımları, uyku eğitimleri ve müzikli etkinlikler düzenleyerek annelerimizin yanında olduğumuzu hissettirecek anlamlı çalışmalara imza attık. Bu çalışmalarımızın sonucunda aldığımız etkileşimlerde doğru yolda olduğumuzun bir kez daha bize göstermiş oldu. Dijital dönüşüm dediğimiz kavram sürekli iyileştirmelere ve geliştirmelere açık bir alan olduğu için çalışmalarımıza her anlamda devam ediyoruz. Anne ve bebeklerle olan bağımızı dijital dünyada da sürdürerek sektöre değer katmayı oldukça önemsiyoruz.

Bebeklerin meyve ve sebzelerle ilk karşılaşması annelerimiz için çok değerli. Siz de bu konuda çok hassassınız, Hero Baby olarak bebeklere ve annelere ürünlerinizin içeriklerinizden bahsedebilir misiniz?
Hero Baby olarak, annelerin en değerli varlıkları olan bebekleri için gelişme çağlarında doğru beslenmesi ve gelişimi için kaliteli besinler sunmaya özen gösteriyoruz. Annelerin her zaman güvenebilecekleri ve uluslararası standartlarda ek gıda üretimine devam edeceğiz. Ek gıdaya geçiş yolculuğu hem anne hem bebek için kolay bir yolculuk olmuyor her zaman. Doğa bebeklerimiz için bize doğal, sağlıklı, besleyici aynı zamanda lezzetli meyve ve sebzeleri bir arada sunuyor. Vitamin, mineral, antioksidan ve lif açısından zengin meyve ve sebzeleri, doğanın bize sunduğu bu iyilikleri en doğal şekilde bebeklerimize sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Kavanoz ve Tahıllı Kaşık mamalarımıza girmeden önce tüm içeriklerimizi önce 500’ü aşkın testten geçiriyoruz. Buradaki amacımız bebeklere her gün dengeli beslenmeleri için uygun ürünleri sunmak. Bunu başarmak için, kendi evinizde de yapacağınız gibi yararlı ve sağlıklı yiyecekleri üretmemizde bizlere yardımcı olan bir dizi standart ve kalite kontrol yönergelerini içeren Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıda Kalite protokolümüzü harfiyen uyguluyoruz.

Sürecimiz ilk olarak tarım arazilerinden başlıyor. Hero Baby olarak, eğitimli çiftçilerle çalışıyor, hasat süreçlerinde bebeğinizin dengeli beslenmesine uygun ürünle buluşması için sıkı bir kontrollü üretim protokolü uyguluyoruz. Besin değeri yüksek içerikleri tercih ediyoruz. Değer zinciri boyunca operasyonel mükemmelliği sağlamak için sürekli performansımızı takip ediyoruz. İyileştirebilmek için de sürekli tüketicilerimiz ve müşterilerimizle açık bir iletişim kurmaya özen gösteriyoruz. Geri bildirimler sonucunda sadece bugünü değil geleceğimizi de düşünerek adım atmaya gayret ediyoruz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"