En sevdiğimiz an geldi. Tatil! Ne mutlu. Giyilecek kıyafetler günler öncesinden hazırlanırken, arabanızın kontrolünü sağladınız mı? Aman diyelim en önemlisi o. Sakın atlamayın ve keyifle bayram yolculuğunuzu geçirin. peki nelere dikkat etmelisiniz? Generali Sigorta’ya sorduk.

Aracınızı son bir kez kontrol edin
İlk ve en dikkat etmeniz gereken konu, aracınızı son kez kontrol etmeniz. Siz de biliyorsunuz ki aracınızın bakımı ve analizleri yapılmadan yola çıkmak tehlikeleri de beraberinde getirecektir. Bilirkişi yardımıyla direksiyon, pedallar, motor, klima ve lastikler yola çıkmadan mutlaka denetlenmelidir.

Kasko ve trafik poliçelerini ihmal etmeyin
Trafik kazalarında artış yaşanan bayram dönemlerinde hem araçların güvenliği hem de bütçelerinin korunması adına yola çıkmadan önce kasko ve trafik poliçelerinin yapılması büyük önem taşıyor. Aman unutmayın.

Yolculuk öncesi iyi uyuyun
Bayram tatili dolayısıyla çıkılacak uzun yolculuk öncesinde iyice dinlenin.

Rahat giysileri tercih edin
Yola çıkmadan önce fiziksel olarak rahat olun. Özelilikle de sürüş esnasında rahatsızlık yaratmayacak ayakkabıları tercih edin.

Mola vermekten kaçınmayın
Yorgunluk, dikkatinizin dağılmasına sebep olur. Yolculuk sırasında yolun uzunluğuna göre sık sık mola verin. Az sayıda ve uzun süreli molalar yerine daha fazla ve az süreli molaları tercih edin.

Aracınızda aperatif yiyecek ve içecekler bulundurun
Uzun yolculuklar sırasında her zaman mola verme imkanı olmayabilir. Araçta aperatif yiyecekler ve içecekler bulundurmak özellikle yoğun trafik anlarında size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

İyi tatiller ve de yolculuklar.

Yorum Gönder

13 + seventeen =