Balparmak’ın iyi yaşamı temsil eden fonksiyonel arı ürünleri markası Apitera’nın yeni ürünleri, Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak ve Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt’un ev sahipliğinde İstanbul Feriye’de düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı. Balparmak, 41 yıllık uzmanlığıyla tüketicilerle buluşturduğu, arı ürünleri ve bitkisel ürün karışımlı takviye edici gıda markası Apitera’nın yenilenen yüzü ile genişleyen ürün ailesini düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak ve Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez konuşmacı olarak katıldı. Toplantıda çekimleri Apitera markası için yapılan, kovan içindeki hayatın yanı sıra arıcıların kendi duygularıyla mesleklerini anlattıkları reklam filmleri de katılımcıların beğenisine sunuldu.

“Arıların sırrını Apitera’da saklıyoruz”
Sektörde 41.yılını geride bırakan Balparmak’ın kurulduğu ilk günden bu yana özenle seçtiği ve ambalajladığı doğal arı ürünlerini gıda güvenliği ve hijyeni kapsamında tüketicilere en iyi haliyle sunduklarını söyleyen Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, “Ana gayemiz dünyaya fayda sağlamak! Bu nedenle sadece bal satmıyor; arının doğaya, yaşamımıza ve dünyamıza katkılarının herkes tarafından fark edilmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi. Balparmak’ın uluslararası geçerliliğe sahip akredite laboratuvarında, bal ve diğer arı ürünlerini en az 100 parametrede analiz ettiğinin altını çizen Altıparmak, sözlerine şöyle devam etti: “Ar-Ge Merkezimizde sadece analiz yapmakla kalmıyor; balı, yine doğallığından emin olduğumuz diğer arı ürünleriyle bir araya getirerek yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz fonksiyonel gıdaları tüketicilerin değişen ihtiyaçlarına ve taleplerine göre çeşitlendiriyoruz. Ar-Ge ve inovasyonda güçlüyüz. Fonksiyonel arı ürünleri markamız Apitera da bu gücün bir sonucu… Apitera ürünlerinde arı ürünleri ile özel bitkileri bir araya getiriyoruz. Arıların sırrını Apitera’da saklıyoruz.”

Apitera bir iyi yaşam markası
Apitera markası bünyesinde bulunan ve arı ürünleri ile bitki ekstrakları içeren ürün serisini geçtiğimiz Nisan ayında daha da zenginleştirerek Apitera PLUS serisi altında tüketicilerin beğenisine sunduklarını söyleyen Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt, Apitera ürünlerini vitamin ve minerallerle güçlendirdiklerinin altını çizdi. Apitera ailesinde bulunan ürünlerin her birinin iyi yaşamı destekleyen farklı fonksiyonel özellikleri olduğunu belirten Özyurt, şu bilgileri verdi: “Apitera Plus ürünleri çok özel! Çünküiçeriğinde yüzde 100 doğal, katkı maddesi içermeyen, standart ve kalite kontrolü yapılmış, etken maddesi yüksek hammaddeler var. Üstelik dozu da ayarlanmış, tek kullanımlık, hijyenik ve pratik ambalajı sayesinde cebinizde bile taşıyabiliyorsunuz. Bu özel ambalaj hava ve ışıkla teması kestiği için etken maddeleri de daha iyi koruyor. Kısacası Apitera, her an sizi arıların sırrıyla buluşturuyor.” Artık bal dışındaki diğer katma değeri yüksek arı ürünlerinin de tanınıp daha fazla tüketildiğine dikkat çeken Özyurt, Balparmak’ın fonksiyonel arı ürünleri markası Apitera’nın da bal, propolis arı sütü ve arı polenininyanı sıra özel bitkileride barındırdığını ifade etti: “Ürün geliştirme sırasında bitkilerin bal ve arı ürünleri ileolan etkileşimlerini inceledik ve üniversitelerin ilgili bölümleriyle birlikte çalışmalar yürüttük. Çalışmalar sırasında bitkilerin özelliklerinde değişim olmadığını gözlemledik. Bal ve bitki karışımlarının sinerjik etkileri konusundaki çalışmalarımız devam ediyor.”

Toplantıda apiterapi ve fitoterapi konularından bilgi veren Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, şunları söyledi: ”Apiterapi, insanlık tarihi boyunca farklı şekillerde uygulanan bir sağaltıcı yöntem olmasına karşılık, son 20 yılda yürütülen bilimsel araştırmalar ile farklı bir boyut kazanmıştır. Daha önceleri geleneksel deneyimlerle kazanılan bilgilere bağlı yapılan öneri ve uygulamaların artık bilimsel kanıtları ortaya konulmaktadır. Diğer taraftan, yine aynı süreç içerisinde bitkilerin sağaltıcı etkileri (Fitoterapi) ile ilgili araştırmalarda da belirgin bir artış gözlemlenmektedir. Aynı süreçte “bitkisel ilaçlar” konusunda yapılan bilimsel araştırmaların oranı, tüm dönemlerde yapılan bilimsel araştırmaların %89’udur. Apitera ürünlerinde kalite denetimlerinden geçirilen arı ürünleri ve bitkilerden elde edilen standart ekstreler bir araya getirilerek yararlı olabilecek bir sinerji yaratılması amaçlandı. Formüllerde yer alan bileşenler bilimsel araştırmaların bulguları göz önüne alınarak seçildi ve uluslararası sağlık kurumlarının önerdiği limit değerler doğrultusunda bir araya getirildi.

Bal, diğer arı ürünleri ve beslenmeye dair çok önemli bilgiler veren Klinik Beslenme Uzmanı Selahattin Dönmez ise şöyle konuştu: “Apiterapiyi; bal ve arı ürünlerinin besin yönünden olağanüstü zenginliği, içerdiği doğal ve etkin besin bileşenleri sayesinde iyi yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak tanımlıyorum. Çünkü arının kovan içerisinde oluşturduğu her arı ürününün kendine özgü karakteristik fayda sağlayacak özel bileşenleri ihtiva etmesi beslenmeye katkı sağlamaktadır. Balparmak Apitera ürünlerinde hem yetişkin hem de çocuklara özel olarak formüle edilmiş bilimsel içerikli iyi beslenmeyi destekleyici besinler fizyolojik ihtiyaca uygun olarak bal, propolis, arı poleni ve arı sütüne ek olarak doğanın bizlere sunduğu bitkilerle harmanlanarak oluşturulmuştur. Sağlık profesyoneli olarak üzerinde durmak istediğim en değerli noktalar; pratik kullanıma uygun olması, bilimsel bir alt yapıya sahip olarak formülasyonun hazırlanması ve güvenilir tüketim miktarının belirlenmesiyle tek kullanımlık şaseler halinde bulunmasıdır.”

Yenilenen Apitera Serisi
Apitera PLUS serisinde yetişkin ve çocuklar için ApiteraPropolis PLUS, ApiteraMix PLUS, Apitera Kids PLUS ürünlerinin yanı sıra propolis, ginseng ve ginkgoile vitamin ve minerallerlede güçlendirilmiş ApiteraZen PLUS, ApiteraUp PLUS ve ApiteraMind PLUS ürünleri yer alıyor. Apitera Zen PLUS, içeriğindeki C vitamini, çinko ve selenyum ile bağışıklığı desteklerken, tavsiye edilen günlük kullanım miktarı ile yetişkin bir bireyin günlük C vitamini, selenyum ve çinko ihtiyacının yüzde 45’ini karşılıyor.ApiteraUp PLUS, içeriğindeki B vitaminleriile enerji oluşum mekanizmasına katkıda bulunuyor. ApiteraMind PLUS ise içeriğindeki DHA ile normal beyin fonksiyonlarının korunmasına yardımcı oluyor.

www. balparmak.com.tr

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"