Bepanthol Baby hem bebeklerin hem de ebeveynlerin hayatında değer yaratmak için Sertab Erener, Can Bonomo ve Öykü Karayel iş birliği yapıyor; ünlü isimlerin ninnileri yorumladığı “İyiliğe Ninniler” albümünün dinleme gelirleriyle AÇEV’e destek vererek iyiliği çoğaltıyor.

Pişik önleyici merhemiyle bebeklerin esenliğini ve uyku kalitesini artırmayı hedefleyen Bepanthol Baby, “İyiliğe Ninniler” adını taşıyan yeni projesiyle bebekler ve ebeveynlerin hayatına birbirinden güzel ninnilerle dokunuyor. Proje kapsamında hazırlanan ve 12 ninniden oluşan özel albümde ninnileri ünlü sanatçı Sertab Erener seslendiriyor; Erener’e ayrıca Bepanthol Baby’nin marka elçileri olan Öykü Karayelve Can Bonomo çifti de eşlik ediyor. Dijital dinleme gelirleri AÇEV’in Anne ve Baba Destek Programları’na bağışlanacak olan projenin lansmanı, Çırağan Palace Kempinski’de Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Saltat’ın ev sahipliğinde Sertab Erener, Öykü Karayel, Can Bonomo ve AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt’un katıldığı özel bir etkinlikle gerçekleştirildi.

Bepanthol Baby projesi için özel olarak hazırlanan ninni albümünde yer alan 12 ninninin tamamı Sertab Erener tarafından seslendirilirken “Benim Annem Güzel Annem” ninnisinde Öykü Karayel, “Fış Fış Kayıkçı”da ise Can Bonomo ünlü sanatçı ile düet yaptı; oyunculuğuyla beğeni toplayan Öykü Karayel böylece ilk kez sesiyle kamuoyunun karşısına çıkmış oldu. Albümde yer alan bazı ninnilerin sözlerinde empati, eşitlik, kapsayıcılık gibi değerleri güçlendirmek için küçük değişiklikler yapılırken ninnilerin tamamı melodilerine sadık kalınarak yeniden yorumlandı. Tüm dijital platformlardan ebeveynlerin erişimine sunulan albümün YouTube, Spotify gibi dijital platformlardan elde edilecek dinleme gelirleri ise AÇEV için desteğe dönüşecek.

Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Saltat “Bebeklerin uyku kalitesine, gündelik hayattaki huzuruna, dolayısıyla gelişimine katkı sağlayan ürünlerimizle bebeklerin ve ebeveynlerinin hayatı için yarattığımız değeribir adım ileri taşımak istedik. Bebeklerin uykusunu düşündüğümüzde akla gelen ilk şeylerden biri elbette ninniler… Ebeveynler de bebeklerinin uyku ritüellerinde sık sık ninnilere başvuruyor, ninnilerin sakinleştirici etkisinden faydalanıyor. Hemen hemen tüm ebeveynlerin dijital platformlarda bir ‘ninni çalma listesi’ var. Bizde ninnileri yeniden seslendirmek ve ebeveynlerimize bebeklerine dinletebilecekleri güzel eserler bırakmak istedik. Ne mutlu ki Sertab Erener’in yanı sıra marka elçilerimiz Can Bonomo ve Öykü Karayel de bize katıldı. Dahası bu çabamızı bir vakıfa fayda yaratacak bir mekanizma ile buluşturduk. AÇEV iş birliğimiz sayesinde ninniler hem bebekleri hem de iyiliği büyütecek. İnanıyorum ki Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler hem bebeklerin hem de ebeveynlerin hayatına dokunacak.” dedi.

Sertab Erener projeyi şu sözlerle değerlendirdi: “Ninniler kültürel gelişim ve müzikal miras açısından çok değerli eserler. Yazı bulunmadan önce dahi bebekler ninniler eşliğinde uyuyordu. Bu zamansız eserleri yeniden yorumlayarak bebeklerin bu ninnileri benim sesimden dinleyeceği bir çalışma yapmak dünyada bırakmak istediğim izle de doğru orantılı. Ayrıca değişen dünyanın gerçeklerine de uygun olarak düzenlenmeleri fikrini ilk başından itibaren çok sevdim. Bu projenin bir parçası olmak, ebeveynlerin ve bebeklerin hayatında her anlamda iyiliğe odaklanan böyle bir çalışmaya katkı sağlamak beni çok mutlu ediyor. Ninnilerin keyifle dinleneceğini umuyorum.”

Can Bonomo projeye ilişkin“ Oğlumuz doğduğundan beri uykunun hem onun hem kendimiz için ne kadar önemli olduğunu yeniden anladık. Ninniler de hayatımızın bir parçası oldu. Dolayısıyla böyle bir projenin yaratacağı faydayı her şeyden önce bir baba olarak öngörebiliyorum. Bu ninniler sayesinde çocuklara kendim de inandığım eşitlik, yardımlaşma gibi değerlerle dolu bir dünyayı aktarıyor olmak benim için çok mutluluk verici. Sertab Erener gibi değerli bir sanatçı ile bu anlamlı projede bir araya gelmekten ve “Fış Fış Kayıkçı” da düet yapmaktan mutluluk duydum.” dedi.

Öykü Karayel ise “Bebeklerin yabancısı oldukları dünyayı ve hayatı tanımasına da yardımcı olan, onlara güvende hissettiren ninniler, bizim de Roman ile uyku rutinimizin vazgeçilmezi. Bunun yanı sıra ninnilerin AÇEV için faydaya dönüşecek olması da projeye ayrı bir anlam kazandırıyor. Bir ninni dinlendiğinde etki çemberinin katlanarak yayılması, farklı çocukların hayatına iyilik olarak dönmesi aslında bir araya gelerek nasıl bir fark yaratabileceğimizin çok güzel bir örneği. ’’Benim Annem Güzel Annem” ninnisinde benim de sesimin olması bu açıdan benim için unutulmaz bir anı oldu” dedi.

AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt da proje kapsamında yapılan iş birliğinin çerçevesini şu sözlerle aktardı: “AÇEV olarak erken çocuklukta sağlanan desteğin bireyin yaşamında önemli fırsatlar yarattığını biliyoruz. Aynı zamanda ebeveynleri de destekleyerek özellikle babaların anne ile eşit sorumluluk üstlenmesini hedefliyoruz. Bugün burada olmamızı sağlayan “Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler” projesi de bizi bu hedefimize yaklaştıracak çok güzel bir proje. Ebeveynler hem bebeklerini toplumsal cinsiyete duyarlı masallarla büyütme fırsatı bulacak hem de dinledikleri her ninni sayesinde başka anne babaların eğitim almasına katkıda bulunacak. Binlerce yıldır çocukların hayal gücünü zenginleştiren, onları sevgi ve güven içinde hissettirerek uyutan ninniler, şimdi eşitlikçi bir dille yeniden yorumlanırken başka çocukların da hayata eşit bir şekilde başlamasına katkı sağlayacak. Bugüne kadar eğitimleriyle 1 milyondan fazla kişiye ulaşan bir kurum olarak, İyiliğe Ninniler” projesi sayesinde çok daha fazla ebeveyne ulaşacağımıza ve vereceğimiz eğitimlerle çocukların yaşamlarına önemli bir dokunuşta bulunacağımıza inanıyoruz” dedi.

Ninniler için buraya tıklayabilirsiniz…

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"