Özlem Binel “Boyun Devrilsin Murtaza” ile Her Kadının Hayatından Geçen, Yakınında Olan Murtazalara Işık Tutuyor… İnkılap Kitabevi aracılığıyla okurlarıyla buluşan başarılı yazar Özlem Binel’in kaleminden Boyun Devrilsin Murtaza kitabı kadınların ortak sorunlarına değiniyor.

Bir kadının hayatında yaşadığı günlük problemlerini, serzenişlerini, evliliğiyle ilgili sorunlarını samimi bir dille aktaran roman, kadınların genel ruh haline ve günlük problemlerine geniş bir perspektiften bakarak güldürü öğeleri ile hem okuyucusunu eğlendiriyor hem de okurken karakterin başından geçenleri sorgulamasına olanak sağlıyor. Yazar Binel okuyucusuna “Bir bakar mısınız Murtaza’yı tanıyor musunuz?” sorusunu yönelterek herkesin hayatından Murtazaların geçmiş olduğunu dile getiriyor.

Hem güldürecek hem hüzünlendirecek hem de taraf tutmanıza sebep olacak bir kitap
Yazar Binel yarattığı karakter Murtaza için iyi diyemediği gibi kötü de diyemediğini söyleyerek Murtaza’nın içkisi, kumarı olmayışının onu kötü yapmadığı gibi, ruh emici, yaşam enerjisi sömürücü olmasının da ne yazık ki onu iyi yapamadığını dile getiriyor. Hayalleri, vizyonu olan karısı Vuslat’ın içinde bulunduğu çıkmazda okuyucuyu “Vuslat ne yapsın?” sorgusuna itiyor.

Romanın kahramanı Vuslat’ın hikayesinin size çok tanıdık geleceğini, kendinizden izler bulacağınızı söyleyen Binel, her kadının hayatında bir kez de olsa karşısına çıkan Murtazaların olduğunu ifade ediyor. Yazar Binel romanının güldürecek, hüzünlendirecek, taraf olmanıza neden olacak bir hikâye olduğunu dile getiriyor.

Yazar: Özlem Binel
Sayfa: 264
Yayınevi: İnkılap

Yorum Gönder

19 − 2 =