Çocuklar eğlenceli ve de renkli kişiliklerdir her zaman. Büyümüşte küçülmüş modelleri son derece keyifli gözükse de bazen “Aman tanrım!” dedirtebilmekte insana ama bu küçük prens ve prensesleri giydirmek her zaman zevkli ve de eğlenceli olmakta. Bazıları seçimlerini anne ile birlikte karar verirken bazıları da inatla annelerinin tercihlerini seçmeme konusunda ısrarcı tavırlar sergileyerek, kendi isteklerini yerine getirerek, kıyafetlerini seçiyor. Bu seçimler konusunda sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm hangi burç, hangi rengi neden seçmeli başlığı altında bir yazı hazırladım. Çocuklarınızla çıktığınız her alışverişte onunda bir birey olduğunu unutmayın. Keyifli alışverişler…

Sürekli hareket halinde olan ve soru soran Koç burcu çocuklarının rengi; sıcak renklerden biri olan kırmızıdır ki bu renk zaten ataklığı ve hareketliliği ifade eder. Aynı zamanda Koç çocukları öğüt dinlemekten de pek hoşlanmazlar bu yüzden kendine güvenenler grubundadırlar. Kıyafet seçimlerini  onlara bırakmalısınız anneler!

Yenilik ve ani değişimlerden hoşlanmayan Boğa burcu çocuklarını soft ve yumuşak renklerde giydirebilirsiniz. Sonsuzluğu ve özgürlüğü ifade eden mavinin açık tonlarını ya da temizliği ifade eden beyaz ve krem tonlarında kıyafetlerle çocuklarınızı giydirebilirsiniz.

Hareketli ve de eğlenceli kişiliğe sahip olan İkizler burcunu istediğiniz her renkte giydirebilirsiniz. Hareketli olan her şey onlar tarafından kabul edilebilir. Güveni temsil eden turuncu, dikkat çekici olan sarı, doğanın rengi yeşil ikizler çocukları için ideal renklerdendir.

Çok hassas olan Yengeç burcu çocukları hemen her şeyden alınırlar. Bu yüzden onlarla alışverişe çıktığınızda kendi istekleri doğrultusunda hareket etmelerini sağlamazsanız hem sizi hem de kendini mutsuz ederler. Gümüş ve mor renk bu burcun favori renkleridir ki mor asaletin ve lüksün rengidir.

Kaliteli giyinmeyi seven bir diğer burçta Aslan burcudur.  Neşeyi, zekayı ve pratikliği ifade eden sarı renkli kıyafetleri alışverişiniz sırasında çocuklarınıza tercih edebilirsiniz. Sahip oldukları şeylerle hava atmayı da severler Aslan çocukları, üstelik parıltılı şeyler de son derece dikkatlerini çekebilir. Çok gururlu olan bu çocukları eleştirmeye de kalkmayın sakın. Bırakın kendine yakıştırdıklarını giysinler.

Son derece meraklı olan ve ayrıntıları önemseyen Başak burcu çocukları dengenin rengi olan gri renkleri sever. Kandırıldıklarını hissettiğinde size müthiş tepkiler veren Başak çocuklarını alışveriş sırasında özgür bırakmakla birlikte onlara yalan söylemeyin, eğer üzerine yakışmadıysa çıkarıp başka bir şeyi denemesi konusunda onları ikna edin.

Kendine her şeyi yakıştıran Terazi burcu çocuklarının özellikle tercih edebileceği renkler arasında; uçuk yeşil, mavi ve sarının tonları yer almakta. Alışverişinizde boncuklu kıyafetleri tercih ederek onlar için en doğru kararı vermiş olabilirsiniz.

Laf dinlemeyen çocukların başında gelen Akrep burcu afacanları için kırmızıyı ve siyahı tercih edebilirsiniz. Siyah; konsantrasyonu ve özgüveni artırırken kırmızı da iştah açar. Kendine ait hiçbir şeyden vazgeçmek istemeyen bu burcun çocuklarına dikkat edin çünkü gizli işler yapmaktan da hoşlanırlar.

Neşeli ve de hareketli Yay burcu çocukları araştırarak öğrenmeyi severler. Durum böyle olunca da reyonların önünde bi hayli vakit geçirebilirsiniz. Kararlarından çabuk dönen yapıya sahip olduklarından sizi biraz uzun zamanlar beklemekte mağazalarda.

İçe dönük ve insanları yönetmesini bilen Oğlak burcu çocukları size kolaylıkla istediğini yaptırabilir. Modernlikten çok fazla hoşlanan bir burç değildir kendileri. Düzen meraklısı olan bu burcun en sevdiği renkler arasında koyu kahve yer almakta ki bu renk; çocuklarda yardımsever olmayı teşvik eder.

Sıra dışı olmayı seven Kova burcu çocuğu aynı zamanda orjinalliği de sever. Rengi mavidir. Ama koyu tonlar insana sıkıntı verdiğinden siz açık renk tonlarını çocuğunuza giydirmeyi tercih edin.

Hayal kurmayı çok seven ve bunlarla yaşayan Balık burcu çocukları son derece duygusaldır, onları kırmadan hareket etmeniz gerekmekte bu yüzden. Alışverişe çıktığınızda sıcak ve huzur verici renkleri tercih edin.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"