Kayseri’nin olduğu kadar Türkiye’nin de en köklü gıda markalarından Çarşıbaşı, 4’üncü mağazasını Talas Bahçelievler’de açtı. Türkiye’de bir benzeri olmayan yeni mağazaları hakkında bir açıklama yapan Çarşıbaşı Gıda Genel Müdürü Lütfi Çarşıbaşı, “Çarşı, Bahar Caddesi ve Argıncık’tan sonra 4’üncü mağazamızı Talas’a açtık. Türkiye’de benzeri olmayan bir konsepti Kayseri’mize kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çarşıbaşı olarak gerek Talas’ta gerekse diğer mağazalarımızda Kayseri’mizi yeniliklerle tanıştırmayı bir görev biliyoruz. Tüm hemşerilerimizi 21-22-23 Ocak tarihlerinde Talas mağazamızın açılış günlerine bekliyoruz” diye konuştu.

1946 yılında H. Hamdi Çarşıbaşı tarafından Kayseri’de kurulan ve 4 kuşaktır ailelerin sofralarına en doğal, sağlıklı ve güvenilir gıda ürünlerini taşıyan Çarşıbaşı dördüncü mağazasını Talas Bahçelievler’de açtı. 21-22 ve 23 Ocak günlerinde yeni mağaza tanıtım günleri düzenleyen Çarşıbaşı ünlü aşçılardan gurmelere, sosyal medya ünlülerinden özel şovlara kadar pek çok sürpriz için Kayserilileri yeni mağazalarına bekliyor.

Pastırma, sucuk, peynir, tereyağı gibi sütlü ürünler, diğer şarküteri ve kahvaltılık ürünlerin yanı sıra pasta, hediyelik, lokum, şekerleme, tahin, kahve, kuruyemiş başta olmak üzere birçok özel gıda ürününün sunulduğu yeni mağazamızda bir de çikolata yapım atölyesi bulunuyor.

Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu tesislerinde hijyenik ve üstün kalite gıda üretimine devam eden Çarşıbaşı, Kayseri’deki mağazalarının yanı sıra e ticaret kanalıyla Türkiye geneline de hizmet veriyor. Son 6 yılda ihracata da başlayan Çarşıbaşı bugün ABD, İngiltere, Avustralya ve Almanya başta olmak üzere 18 ülkeye Çarşıbaşı gıda ürünlerini ulaştırıyor ve Kayseri’nin bayrağını dünyada dalgalandırıyor.

21-22-23 Ocak Çarşıbaşı Talas Tanıtım Günleri
Çarşıbaşı Talas’ta açtığı yeni mağazası için 21, 22, 23 Ocak tarihlerinde tanıtım günleri düzenliyor. Ünlü yemek yazarı ve aşçıbaşı Yunus Emre Akkor’un yanı sıra viloin sanatçısı Şeyma Abdüsselamoğlu’nun da özel bir şov performansı ile katılacağı açılış günlerinde Özlem Özgen, Ankara Gurusu, Keşfedenler Kulübü, Tuzsuz Baharat ve Gurme Görelim gibi sosyal medya ünlüleri de bulunacaklar.

Çarşıbaşı’nın Talas’ta açtığı yeni mağazada Anadolu’nun birçok il ve bölgesinden gelen geleneksel lezzetlerin Çarşıbaşı markalı ürünlerle birlikte sunulduğunu anlatan Çarşıbaşı Gıda Genel Müdürü Lütfi Çarşıbaşı, son yıllardaki ihracat hamlesiyle birlikte Kayseri markasını dünyanın 4 farklı kıtasında temsil etmeye başladıklarını söyledi. Bununla birlikte Çarşıbaşı’nın temel yatırımlarını Kayseri’ye yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini söyleyen Lütfi Çarşıbaşı konuşmasına şöyle devam etti: “Yıllardır lokum, şekerleme ve çikolatalar ile Kayseri’de tüm bayram ve özel günlerin geleneği olduk. Tüm özel günlerde Çarşıbaşı hediyelikleri ile hemşerilerimizin yanında olduk. Helva, glütensiz pekmezli ceviz sucuğu, bal, sürekli taze ve kaliteli kuruyemişler ile baharatlar, günlük çekim özel sıcak susam tahini ile sofralara lezzeti en sağlıklı haliyle sunduk. Yeni mağazamızda bu ürünlerle birlikte özel el yapımı çikolata, tatlı ve tuzlu pastane ürünleri de bulunuyor.

Süt ürünleri alanında ise Bitlis yaylarından temin edilen süt ve şirden maya ile üretilen Çarşıbaşı tulum peynirinin yanı sıra katkısız köy tipi Çarşıbaşı tereyağı üretimine devam eden şirketimiz, kaşar peyniri, beyaz peynir, zeytin, reçel gibi pek çok ürününü de yıllardır Kayseri’ye sunuyor. Talas’ta açtığımız yeni mağazamızda bu ürünlerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir köşesinden Kayseri için getirdiğimiz pek çok lezzet yer alacak. Glütensiz ve vegan ürünler de mağazamızda yer alıyor.”

1946’dan bugüne Çarşıbaşı
1946 yılında Hamdi Çarşıbaşı tarafından kurulan ve 4 kuşaktır ailelerin sofralarına en doğal, sağlıklı ve güvenilir gıda ürünlerini taşıyan Çarşıbaşı, Kayseri’de başladığı yolculuğunu bugün Türkiye’nin yanı sıra 18 ülkede daha sürdürüyor.

Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu tesislerinde hijyenik ve üstün kalite gıda üretimine devam eden Çarşıbaşı, Kayseri’deki mağazalarının yanı sıra e ticaret kanalıyla Türkiye geneline de hizmet veriyor. Çarşıbaşı Gıda Çarşı, Bahar Caddesi, Argıncık Toptancılar Sitesi’nden sonra son mağazasını da Talas Bahçelievler’de açtı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"