Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz bugünlerde CBeebies, kaliteli yapımları miniklerle buluşturmaya devam ediyor. Nisan ayı boyunca ekranlara gelecek üç farklı yapım, macera ve eğlenceyi bir araya getiren yeni bölümlerinde çocukların el becerilerini de geliştirecek ipuçları sunuyor.

Andy’den yeni bir macera: Andy’nin Su Maceraları (Andy’s Aquatic Adventures)
BAFTA adayı sevilen sunucu Andy Day, yeni macerasında tüm dünyayı dolaşırken, su altında yaşayan hayvanlarla tanışıyor. Andy’nin görevi, her zaman olduğu gibi doğal dünyadaki olaylara tanıklık etmek. Gezegenimizde yaşayan canlıların doğal hallerini keşfetmek için suyun altında boyut değiştiren Andy, onları hiç olmadığı kadar yakından görmemizi sağlıyor. BBC Doğa Tarihi Birimi’nin inanılmaz arşivinin çarpıcı görsel efektlerle bir araya getirerek oluşturulan Andy’nin Su Maceraları, 6 Nisan saat 16:30’da ekranlara gelecek.

Sarah’ın eğlenceli gündelik yaşamına tanıklık edin: Sarah and Duck
Büyük gözleri ve yeşil şapkası ile özdeşleşen Sarah, en yakın arkadaşı Duck ile küçük bir köyde yaşıyor. Küçük Korkmuş Böcek, Eşarp Hanım, Bir Sürü Arpacık ve Scooter Çocuk gibi diğer komşuları ile bir araya gelen Sarah, küçük ama eğlenceli dünyasını ekran başındaki izleyicileri ile paylaşıyor. Küçük izleyiciler, Sarah ve arkadaşlarının günlük deneyimlerine bir dizi macerayla tanıklık ediyor.Sarah ve Duck, 6 Nisan saat 10:30’da izleyicilerini ekranların başına bekliyor.

Yaratıcı çocuklara küçük tüyolar: Bay Becerikli (Mister Maker)
Çocuklara el sanatlarını eğlenceli ve yaratıcı şekilde öğretirken onlara ilham vermeyi amaçlayan Bay Becerikli, fikirlerine hayat verdiği sanat odasında farklı nesneleri kullanarak yeni bir şeyler yaratmaya çalışıyor. Çocuklara evde deneyebilecekleri sanatsal ve yaratıcı fikirler sunan Bay Becerikli, bu fikirleri nasıl hayata geçirecekleri konusunda da küçük tüyolar veriyor. Bay Becerikli, 14 Nisan saat 12:45’te izleyiciyle buluşuyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"