Türkiye’nin ilk Uluslararası Çocuk Dans Festivali Kids on the Move 13-16 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Ulusal ve Uluslararası eğitmenlerden Hip Hop, Modern Dans ve Salsa workshoplar’ı, ödüllü yarışmalar, gösteriler, ailelere yönelik seminerler, etkinlikler, ebeveyn workshoplar’ı ile dolu dolu geçecek 3 günün her akşamında ise ailelerin çocukları ile birlikte eğlenebileceği tematik dans partileri yapılacak. Birçok ülkeden dansçıların katılacağı festivalde, Türkiye’de bir ilk olarak workshoplar’a katılan sporculara E-devlet üzerinden görüntülenebilir, Üniversite onaylı katılım belgesi verilecek.

Uluslararası Çocuk Dans Festivali Genel Koordinatörü Gizem Çebi festivalle ilgili şunları söyledi: “Türkiye’nin ilk Uluslararası Çocuk Dans Festivali’ni gerçekleştireceğimiz için çok heyecanlıyız. Festivalimizde çocuk ve genç sporcularımızla dansın geleceği için harekete geçiyoruz. Danssporuna milli dansçılar yetiştirme hedefiyle sürdürdüğümüz çalışmalarımızda festivali bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Festival programını yaparken hem öğretici hem de eğlenceli pek çok etkinliğin olmasına dikkat ettik. Birçok ülkeden seçkin dans okullarının katılacağı festivalde ebeveynlere özel etkinlikleri de hayata geçireceğiz. Çocuklar uluslararası bir dans festivali tecrübesi edinirken, aileler çocuklarının heyecanına ortak olabilecek ve aynı zamanda tatilin keyfini çıkarabilecekler. Kids on the Move, Türkiye’de çocuklara yönelik ilk uluslararası dans festivali olmanın ötesinde, ‘Çocuk’ ve ‘Dans’ın buluştuğu her etkinliğe yön veren bir platform olacak”.

Antalya Kemer’deki Daima Hotels & Sport Complex’de gerçekleştirilecek olan festivalin ürün sponsoru Pınar Kido, medya sponsoru ise Number One Media Group oldu. Festivalde yarışmacıların bireysel olarak performans sergileyeceği Hip Hop, Modern Dans ve Salsa battle’larının yanında, 1-24kişilik kalabalık gruplar halinde de grup performansı sergileyebileceği Open Style Performing Arts Dans yarışması da olacak.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"