Çocuklar füzyon fırınından çıkan eserlerini evlerinde sergileyebilecekler… Birbirinden güzel tasarımları ile dikkat çeken Cam Sanatçısı Özge Özkara, her Cumartesi 11:00-12:00 ve 13:00-14:00 saatleri arasında 4-12 yaşındaki çocuklarla OZ Glass Art’ta bir araya geliyor.

Sanatçı Özge Özkara, 1 saat süren etkinliğe ilk olarak çocuklara küçük bir camın geri dönüşümü hakkında çizgi film izleterek başlıyor. Daha sonra da onlarla biraz sohbet ederek uygulama aşamasına geçiyor.

Minik sanatçılar önceden kesip hazırlanan renkli cam parçalarını istedikleri şekilde düz cam plaklara yerleştiriyor. Hazırlanan panolar ise sanatçı tarafından füzyon fırınında kaynaştırılıyor. 5 kişilik gruplardan oluşan Cam Atölyesi’nde çocuklar, kendi eserlerini üretme becerisini kazanırken, bir yandan sosyalleşiyor, duygularını ifade ediyor, el, zihin ve göz koordinasyonlarını geliştiriyorlar.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"