Evinizde, çocuklarınız için özel bir alan oluşturmak istiyorsanız, güvenli ve konforlu bir odayı tercih edip çocukların zevkine göre dekorasyon yapmaya başlayabilirsiniz. Bu dekorasyon yolculuğunda, Bellona’nın en kaliteli ve güvenli tasarımlarını tercih ederek çocuklarınızı pek çok konuda mutlu edebilirsiniz. Bellona, çocuklarınız için en güvenli mobilyaları tasarlarken onların severek kullanacağı tasarım detaylarına da yer veriyor.

Genç odası ve çocuk odası hazırlığı yapıyorsanız, bu içeriğimizi okuyarak oda içinde neler yapabileceğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Güvenli, kullanışlı, eğlenceli bir çocuk odası dizaynı için, Bellona’dan ilham alabilirsiniz. İşte çocuklarınızın keyfini ve güvenliğini düşünen mobilya seçeneklerimiz!

Çocuklarınız İçin En Güvenli 11 Mobilya Seçeneği

1) Genç Odası Takımı
Çocuklarınızın kendi odalarını sevmesini ve benimsemesini kolaylaştıran, şık genç odası takımları Bellona’nın en trend ürünleri arasında. Bebeklik döneminden çıkıp okul hayatına merhaba diyen çocuklarınız için de tercih edebileceğiniz bu mobilya grubunu, senelerce severek kullanabilirsiniz.

Malzemesi kaliteli, dayanıklı ve güvenli tasarımlar olduğu için yaşam alanında özel ve konforlu odaların oluşmasında etkili olacaktır. Takım halinde alacağınız için ekonomik açıdan da kazançlı çıkacaksınız.

2) Genç Odası Gardırop
Özel eşyaların düzenli ve güvenli alanlarda saklanmasını kolaylaştıran, genç odası gardırop modelleri, Bellona’da her mevsim moda. Kız ve erkek çocuklarının zevklerine göre tasarlanan, ergonomik ve modern gardıropları, deprem ve ev kazalarına karşı yardımcı aparatlarla duvara sabitlenebilme özelliğine de sahip.

Bu mobilyalar sayesinde, genç odalarında güvenliği kolayca sağlayabilirsiniz. Oda içindeki fazla eşyaları, gardırop çekmecelerinde düzenleyerek odanın dağınık görünmesini önlemek mümkün. Bu sayede, nesnelere takılıp düşme riskini de ortadan kaldırabilirsiniz.

3) Çalışma Masası
Çocukların konforlu ve rahat bir alanda ders çalışması, pek çok alanda başarısını etkilemektedir. Bunun için oda içinde güvenli şekilde sabitlenebilen, konforla kullanılan bir çalışma masasına ihtiyaç duyulur.

Okul döneminde olan çocuklarınızın ders çalışmasına ilham olacak masa modellerini, Bellona’da en uygun rakamla satın alabilirsiniz!

4) Kitaplık
Ders malzemeleri, kitaplar, oyuncak ve yardımcı malzemeleri oda içinde düzenlemek için Bellona kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Bu kitaplık modellerinin, çekmeceli ve dolaplı olan seçeneklerinde, küçük parçalı eşyaları saklayarak oda içinde güvenliği sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, açık raflı kitaplıkları da duvara sabitleyerek sallanmasını, deprem anında devrilmesini önleyebilirsiniz.

5) Genç Odası Komodin
Çocuk odasında olması gereken bir diğer mobilya da komodindir. Komodin, oda içinde güvenliği sağlayan yardımcı ürünlerdendir. Gece lambasını konumlandırmak için de kullanılan bu mobilya, karanlıkta ev kazası yapmanızı önleyebilir.

Eşyaları düzenlemek ve oda içi dekorasyon yapmak için de tercih edebilirsiniz. Komodin, kız ve erkek çocuklarının odasında mutlaka bulunması gereken ürünler arasında.

6) Genç Odası Şifonyer
Sağlam ve profesyonel işçilikle üretilen genç odası şifonyer modelleri, Bellona’nın her yaştan müşterisine hitap etmekte. Oda içinde düzen ve dekorasyon yaparken kolaylık sağlayan bu modeller, dar alanlarda güvenli depolama imkanı sunmaktadır. Güvenli ve şık çocuk odaları için kullanabilirsiniz.

Şifonyeri odada konumlandırmadan önce, duvara sabitleyerek çocukların çekme durumuna karşı önlem alabilirsiniz.

7) Genç Odası Başlık
Uyku esnasında, yatak içinde başın duvara çarpmasını kısmen önlemek için yatak başlığı kullanılması önerilmektedir. Çocukların odası için tasarlanan, genç odası başlık modelleri, duvar ile yatak arasında koruyucu bir parça olacaktır.

Yatak başlığı, soğuk günlerde duvardan gelen soğuk havayı kesebilir. Aynı şekilde, yastığın sabit kalmasını kolaylaştırarak baş çarpmasını da önleyebilir. Seçeneklerde karşınıza çıkan genç ve çocuk odası yatak başlıkları, çocukların odasında modern dekorasyon yapmayı da kolaylaştırır.

8) Ranza
Aynı odayı 2 kardeş paylaşmak durumunda ise Bellona’nın ranza modelleri ile oda içinde çözüm odaklı dizayn yapılabilir. Güvenli iniş ve çıkış sağlayan ranza merdiveni, sağlam ve kaliteli işçilikli çekmeceler, Darbe ve kırılmaya karşı dayanıklı malzemeler ranza modellerinde bir araya geliyor.

Ailelerin bütçesini düşünen bu ürünler, Bellona ile güvenli çocuk odası tasarlarken büyük kolaylık sağlayacak.

9) Bebek Odası Takımı
Dünyaya gözlerini yakın zamanda açmış bebekleriniz için, güvenli bebek ve çocuk odası tasarlayabilirsiniz. Bunun için Bellona’nın bebek dostu beşiklerini içeren oda takımlarını inceleyebilirsiniz. Bu mobilya grubunda, küçük parça ve aksesuar yer almadığı için güvenli bir oda tasarlanabilir.

Sıfırdan oda dizayn ederken zahmetsiz şekilde ve güvenli unsurlarla Bellona’dan bebek odası takımı alabilirsiniz. Böylece, senelerce aynı kaliteyi koruyan odalarda çocuklarınızla zaman geçirebilirsiniz.

10) Bebek Beşikleri
Bebekler için kullanılacak mobilyaların güvenli malzemelerden tasarlanması önemlidir. Düşmeyi önleyen yan koruma bariyeri, kaymaya karşı kapak stoplama sistemi bu beşik modellerinde dikkat çekiyor.

Sabitlenebilen ve yatak derinliği ayarlanabilen beşikler sayesinde, bebekler aile yanında güvenle uyuyabilir.

11) Çalışma Sandalyesi
Çocuklarınız için en güvenli çalışma sandalyesini, Bellona kalitesiyle satın alabilirsiniz. Ergonomik ve güvenli ürünler sayesinde, çocuklarınız derse daha kolay odaklanabilir. Sırt desteği bulunan bu ürünlerde, düşme durumu önlenebildiği gibi omurga sağlığı da korunabilir.

Sandalye boyutunu sabitlemek için, sandalyelerde kilit kolu yer alıyor. Bu kilit sayesinde, sandalye boyutunu dilediğiniz süre aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Çocuklar İçin Güvenli Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Oda içinde, çocuklar için güvenlik sağlamak oldukça önemli. Değişen yaş gruplarına göre, güvenlik önlemleri alınmayan odalarda risk oranı da değişiyor. 3 yaşındaki çocuklarla 15 yaşındaki çocukların davranışı aynı olmadığından, çocuk odasında her bakımdan güvenlik tedbirleri alınmalıdır. Bunun için size, Bellona farkıyla en önemli bilgileri sunalım:

● Küçük yaş gruplarındaki çocuklar için mobilya seçerken, köşeleri sivri ve keskin olan mobilyaları tercih etmemelisiniz.
Küçük parça ve keskin aksesuar olan modellerden kaçınmalısınız.
● Güvenli mobilyalar seçerken, deprem riskine ve düşme riskine karşı duvara sabitlemeye uygun olup olmadığını kontrol ediniz.
● Dolap ve şifonyer gibi ürünlerin çekmecelerinin sağlam olmasına dikkat ediniz.
● Kolayca yerinden çıkan çekmeceli ürünler, çocuklar için risk oluşturduğundan bu kritere dikkat etmeniz gerekir.
Ayna, cam malzemeleri bulunan ürünler, çocuklar için uygun olmadığından daha sağlam malzemeleri bulunan ürünleri seçmeye odaklanabilirsiniz.

Aradığınız güvenli çocuk odası mobilyalarını, Bellona şubelerinde ve online mağazalarımızda her detayı ile görebilirsiniz!

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"