D Vitamini ve D Vitamini eksikliği ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla 2 Kasım, Dünya D Vitamini Günü olarak kutlanıyor. Tüketici sağlığı alanında yenilikçi ürünler sunan Wellcare, sprey formuyla Türkiye’de bir ilk olan Vitamin D3 ürün ailesi ile bugün ve her gün yanınızda olmaya devam ediyor. Türkiye her ne kadar güneş ışığından yararlanan bir ülke olsa da Ekim ve Nisan ayları arasında güneş ışınlarının dik gelmemesi nedeniyle D vitamini, tabii kaynaktan yüksek ölçüde sağlanamıyor. Ülkemizde Vitamin D eksikliği görülme sıklığı ve ilişkili faktörlere yönelik yapılan ‘Prevalenceand Vitamin D Deficiency and Associated Factors in Turkey’ araştırmasına göre Türkiye’de 10 kişiden 9’unda D vitamini eksikliği görülüyor. Araştırmaya göre D vitamini eksikliğinin kadınlarda görülme sıklığı yüzde 93 olup erkeklerden daha yüksek oranda seyrediyor.

Bilindiği üzere D vitamini düzeyinin korunması sadece kemik, kalsiyum ve fosfor metabolizması için değil, aynı zamanda genel sağlık ve iyilik hali için de oldukça önem teşkil ediyor.

Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunan, eksikliğinde ise hayatımızı olumsuz yönde etkileyen D vitaminini günlük destek dozunda ve ihtiyaç doğrultusunda takviye ile almak mümkün. Wellcare Vitamin D3’ün içeriğinde etken madde olarak saf D3 vitamini (kolekalsiferol) ve çözücü olarak saf zeytinyağı bulunuyor, Avrupa Endokrin Derneği Klinik Uygulama Kılavuzunda çocuk ve yetişkinler için önerilen dozlarda D3 vitamini içeriyor. Tavsiye edilen dozlarda kullanıldığında vücutta birikmiyor ve toksik etkilere neden olmuyor. Sprey şeklinde püskürtülerek uygulandığı için her püskürtmede güvenli miktarda D vitamini desteği sağlıyor.

Yetişkinler ve çocuklar için 400 IU, 600 IU ve 1000 IU doz seçenekleri ile sunulan Wellcare Vitamin D3; koruyucu, şeker ve tatlandırıcı, renklendirici ve gluten içermiyor.

Wellcare Vitamin D3+ K2 ise tek fısta 1000IU D vitamini ile 25 mcg K2 vitamini içeriyor ve ağız içine püskürtülerek kullanılıyor; renklendirici, tatlandırıcı, koruyucu ve katkı maddesi içermiyor. Covid-19 salgını ile birlikte bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için insan sağlığı adına son derece önemli bir destek olarak öne çıkan D vitamini, kas- iskelet sistemi için gerekli bir takviye olarak da biliniyor. K2 vitamini ile birlikte kullanıldığında ise özellikle kemik mineralizasyonu artması ile kırılma riski azalıyor. Vitamin D3 + K2 kombinasyonu, özellikle ilerleyen yaşlarda oluşan kemik erimesine yönelik tedavilerde güvenli destek olarak öneriliyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"