Kadayıfzade; Etiler, Florya, Cevizlibağ, Acıbadem ve İkitelli’de şubeleri olan ve butik tarzda hizmet veren bir tatlıcı. 54 yıl önce Gaziantep’te aile şirketi olarak kurulmuş. Yağ, bal, fıstık ticareti ile birlikte kadayıf üretimine de başlanmış. Şimdi İstanbul’da şubeleri olan ve damak çatlatan lezzetler sunan Kadayıfzade’nin direksiyonunda vizyoner ve yenilikçi torun İkbal Küsbeoğlu var.

Aynı zamanda bir tat avcısı olan İkbal Bey her şubesine imalathane de açmış. Nedeni ise, müşteriye anında sıcak, sıcak tatlılar sunmak. “Genellikle sektörde bir ana merkezde üretim yapılır ve ürünlerin şubelere transferleri sağlanır. Ama ben o yönteme karşıyım. Bu nedenle biz her daim taze malı müşterimize sunmalıyız diye şubelere imalathane açtım” diyor.

İcat Etmedik Yorumladık
İkbal Küsbeoğlu İstanbul’da açtığı 5 şubesi ile kısa sürede Kadayıfzade markasını bilinir ve aranır hale getirmiş. Damak zevkine düşkün kişilerin abonesi olduğu şubelerinde kadayıfın yanı sıra fıstık ezmesi baklava da var. “Ama mağazalarda tatlıların lokomotifi kadayıfımız” diye söze başlayan İkbal Küsbeoğlu şirketini şöyle anlatıyor; “Öncelikle niş mağazalar açmak hedefimdi. Bu nedenle İstanbul’da belli merkezleri belirledim ve buraları açtım. İçinde imalat yapılan mağazalarımız çok ilgi gördü. Biz kadayıfı icat etmedik. Kendimize göre yorumladık. Formülü bize ait olan yöntemle mağazalardaki açık mutfaklarda yerinde üretim yapılması müşterilerde güven sağladı. Yağı, fıstığı ve unu Gaziantep’ten özenle seçip getiriyoruz. İmalatın başında olan babam Mehmet Sait ve kardeşim Hasan kaliteli malzemeleri tadı doyumsuz ürünler haline sokuyor. Bir kez ürünlerimiz tadan kişiler müdavimimiz oluyor. Hatta mağazalara geldiklerinde ‘şu an fırında pişen ürün varsa onu da beklerim’ diyenler bile çıkıyor. Kadayıfa yaptığımız farklı dokunuşlar ile sektörde fark yarattık.”

Hedefim kadayıfı dünyaya tanıtmak
İstanbul’daki 5 mağaza dışında başka mağaza açmayacağını, hedefinin de kadayıfı dünya markası yaratmak olduğunu belirten İkbal Küsbeoğlu “Bu nedenle Avrupa’ya adım attık. Hollanda’da ilk yurtdışı şubemizi açtık. Kasım ayında da Dubai’de bir şube açıyoruz. Yeni yılda başka Avrupa başkentlerinde Kadayıfzade’ler açılacak” diye müjdeliyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"