İçeriğindeki D vitamini ile bağışıklığı destekleyen ve yeni tarifiyle Türkiye’de bir ilke imza atan ‘Danino Destek’, anneler ve çocukların beğenisine sunuldu. Bal & propolis, portakal & zencefil ve kara mürver & kuşburnu olmak üzere üç farkı tatta sunulan Danino Destek, yaklaşan kış günlerinde içerisindeki D vitamini ile annelerin, bağışıklık sistemini desteklemek için gönül rahatlığıyla tercih edebileceği; çocukların ise severek tüketeceği, lezzetli bir ara öğün alternatifi sunuyor.

Çocukların ara öğünleri için besleyici ve lezzetli alternatifler sunan Danino, yeni tarifiyle Türkiye’de bir ilk olan ‘Danino Destek’i, tüketicilerin beğenisine sundu. Taze pastörize içme sütlerinden mayalanan yoğurtlar ile bal & propolis; portakal & zencefil ve kara mürver & kuşburnu olmak üzere üç farklı tatta ve besleyici içerikte üretilen Danino Destek ürünleri, raflarda yerini aldı.

Hiçbir koruyucu ve renklendirici içermeyen Danino Destek ürünleri; formülündeki D vitamini ile bağışıklık sistemini destekliyor. Danino Destek, içeriği ile annelerin bağışıklık sistemini desteklemek için gönül rahatlığıyla tercih edebileceği; çocukların ise severek tüketeceği, lezzetli bir ara öğün alternatifi sunuyor.

Prof. Dr. Sevinç Yücecan: “Salgın hastalıkların yayıldığı kış günlerinde bağışıklığın desteklenmesi çok önemli”

Kış aylarında çocukların bağışıklığını desteklemek için tercih edilebilecek besinler hakkında bilgi veren Prof. Dr. Sevinç Yücecan, konu ile ilgili şöyle konuştu: “Özellikle kış mevsiminin yaklaştığı ve salgın hastalıkların yayıldığı bu günlerde bağışıklık sisteminin desteklenmesi çok önemlidir. Bağışıklık sistemimizi güçlendiren en önemli etmen optimal beslenmedir. Optimal beslenme, yaşamın her döneminde sağlığın temelini oluşturur. Optimal beslenmek için vücudun gereksinimi olan besin ve diğer sağlıklı ögelerini yeterli miktarlarda almak önemlidir. Bunun için her öğünde dört ana besin grubundan (süt ve süt ürünleri, et-yumurta- kuru baklagil, sebze ve meyveler, tahıllar) önerilen düzeylerde tüketmek ve aynı zamanda besinleri, besin ögesi kayıplarını önleyecek ilkeler doğrultusunda hazırlayıp, pişirip, saklamak gerekir.

Prof. Dr. Sevinç Yücecan: “Bağışıklık sistemimizi koruyan besinlerin yoğurt, süt gibi besinlerle tüketilmesi çok yararlı”

Çocuklar için; bağışıklık sistemimizi koruyan ve güçlendiren besinlerin; yoğurt ya da süt gibi protein, elzem yağ asitleri, kalsiyum fosfor, magnezyum, potasyum, çinko, vitamin B2 (riboflavin), vitamin B12 gibi içeriklerden zengin olan besinlerle birlikte tüketilmesi çok yararlıdır. Ayrıca bu besinlerin, D vitamininden de zengin olması çok önemlidir. Yapılan araştırmalar; D vitamininin hem doğal hem de kazanılmış bağışıklıkta önemli bir role sahip olduğunu göstermektedir.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"