Pera Müzesi Öğrenme Programları, Anneler Günü’nü çocuklar ve ebeveynlerine yönelik çevrimiçi sergi turu ve atölyeyle kutluyor. “Ve Şimdi İyi Haberler sergisinden” ilhamla hazırlanan “Dergi Sayfalarıyla Dokuma” atölyesi 8 Mayıs Pazar günü Zoom üzerinden ücretsiz gerçekleşecek.

Çevrimiçi Sergi Turu ve Atölye
Pera Öğrenme’den Anneler Gününe Öze “Dergi Sayfalarıyla Dokuma” Atölyesi
8 Mayıs Pazar, 11.00 – 12.30

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Öğrenme Programları, Anneler Günü’nü eğlenceli bir atölyeyle kutluyor. Ve Şimdi İyi Haberler sergisinden ilhamla hazırlanan “Dergi Sayfalarıyla Dokuma” atölyesine çocuklar ve ebeveynleri birlikte katılacak. Kâğıt dokuma tekniğiyle dergi sayfalarından rengarenk altlıkların tasarlanacağı etkinlik 8 Mayıs Pazar günü Zoom uygulaması üzerinden ücretsiz gerçekleşecek.

Pera Öğrenme, Anneler Günü’nü 7-12 yaş grubu çocuklar ve ebeveynlerine yönelik çevrimiçi sergi turu ve atölyeyle kutluyor. “Dergi Sayfalarıyla Dokuma” başlıklı atölye müzenin güncel sergisi Ve Şimdi İyi Haberler’den yola çıkarak tasarlandı.

Aile boyu sanat keyfi
Basın sanatını odağına alan Ve Şimdi İyi Haberler sergisini çevrimiçi ortamda rehber eşliğinde gezen katılımcılar, Fransız heykeltıraş César Baldaccini’nin ezilmiş, geri dönüştürülmüş malzeme ve nesnelerden ürettiği eseri yakından inceleme fırsatı buluyor. Katılımcılar daha sonra kâğıt dokuma tekniğiyle dergi sayfaları, makas ve yapıştırıcı kullanarak, üzerine bardak, mum, tabak gibi farklı nesnelerin konulabileceği çok amaçlı altlıklar tasarlıyor. Atölyede öğrendikleri yeni teknikle el becerilerini, motor kabiliyetlerini ve hayal güçlerini geliştiren çocuklar, bu özel günde ebeveynleriyle birlikte üretmenin keyfini yaşıyor.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir. Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"