Çocuklar Ülkesi KidZania, 4-14 yaş grubundaki tüm çocukların karne heyecanına ortak oluyor. Sömestir dönemine özel 16 – 24 Kasım tarihleri arasında sabah 10:00’dan akşam 20.00’a kapılarını açan KidZania’da birbirinden eğlenceli atölyeler minik misafirlerle buluşacak.

Yeni açılan aktivite alanlarıyla Kasım ayına dolu dolu giren KidZania, sömestir döneminde de ziyaretçilerine birbirinden eğlenceli sürprizler hazırladı. KidZania’da en çok istenen aktivitelerden biri olan Veteriner Kliniği’ni KLİVET iş birliği ile çocuklarla buluşturan Çocuklar Ülkesi, geçtiğimiz günlerde ön açılışı yapılan Yaratıcı Ebeveyn Atölyesi ile ebeveynleri de unutmadı. Ebeveyn ve çocuk iletişimine değinilen atölye çalışmasıyla anne-babalar da işin içine katılıyor. Aktivite esnasında öyküleştirme oyunu oynayan ebeveynler yaratıcılıklarını ortaya çıkarıyor.

Kasım ayında KidZania’da ziyaretçileri bekleyen diğer bir etkinlik de Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan “Atatürk’ü Fotoğraflarla Tanımak” isimli sergi. Yapı Kredi tarihi arşivindeki Selahattin Giz Koleksiyonu’ndan seçilen fotoğraflardan oluşan ‘Atatürk’ü Fotoğraflarla Tanımak’ sergisi 31 Aralık 2019 tarihine kadar KidZania’daki sergi alanında gezilebilir.

KidZania’da Kasım etkinlikleri sömestir sürprizleri ise devam ediyor. Sömestir tatili için özel olarak hazırlanan atölyelerle çocuklar, aktivite alanlarına ek olarak bilgi ve teknoloji, iletişim, sanatsal faaliyetler, el sanatları temalarında meslekleri deneyimleyebilecek. Drone Atölyesi’nde drone uçurmayı öğrenecek misafirler; Tasarım Atölyesi’nde gemi ve uçak tasarımı yapacak, Animasyon Atölyesi’nde ise çizgi film tasarımı yapmayı deneyimleyecek. Çocuklara hem vizyon hem de özgün deneyimler katacak olan bu atölyelerin ve aktivitelerin yanı sıra ebeveynler de tıpkı çocukları gibi KidZania Meydanı’nda sokak oyunlarıyla; Dans Atölyesi’nde ise çeşitli dans türleri ile eğlenecek.

KidZania 16-24 Kasım tarihleri arasında unutulmaz bir ara tatil geçirmek isteyen 4-14 yaş grubundaki tüm çocuklar ve ebeveynler için her gün sabah saat 10.00’dan akşam 20.00’a kadar hizmet verecek. Dileyen ebeveynler sömestir tatilinde de KidZania’ya girmeden 5 yaşından büyük çocuklarını KidZitter’lara (oyun ablası/abisi) emanet ederek çocukların güvenle vakit geçirmesini sağlayabilir.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"