Araştırmalar sıcak, soğuk, tatlı ve ekşi gibi uyaranlara karşı ani bir sızlamayla kendini gösteren diş hassasiyetinin hayat kalitesini de olumsuz etkilediğini gösteriyor. Buna karşın diş hassasiyetine sahip olan her 3 kişiden 2’sinin hassasiyeti yok sayarak bu sorunla başa çıkma eğiliminde olduğu görülüyor. Uzmanlar ağız ve diş bakımı rutinlerinde tercih edilecek doğru ve etkili ürünlerle sorunun önüne geçebilmenin mümkün olduğuna işaret ederken, diş hassasiyetinde uzman Sensodyne de gücünü bilimden alan inovatif formüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Diş hekimlerinin hassasiyete karşı 1 numaralı önerisi olan Sensodyne, yeni ürünü Onarım & Koruma Derin Onarım ile kullanıcılarının hayat kalitelerini yükselterek anı yaşamalarına yardımcı oluyor.

Çözümün sırrı Novamin teknolojisinde
‘‘Hassasiyeti değil anı yaşa!’’ mottosuyla hassasiyet sorunlarına karşı çözüm sunmaya devam eden Sensodyne, diş eti çekilmesi ve diş minesi aşınmasından kaynaklanan hassasiyet ağrılarının önüne Onarım & Koruma Derin Onarım ürünüyle geçiyor. Novamin teknolojisiyle güçlendirilmiş kalsiyum içeren özel Sensodyne Formülü, dişin doğal yapı taşlarıyla birlikte hassasiyet ağrısına sebep olan deliklere derinlemesine nüfuz ederek dentin tübüllerini onarıyor. Ayrıca kalsiyum ve fosfatın kristalleşmesini sağlayarak dentin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşmasına destek oluyor.

Senkrotron çalışmalarından tam notla geçti
Arkasına bilimin gücünü alan Sensodyne, Derin Onarım ürününün etkinliğini radyasyon teknolojisinin yardımıyla her türlü malzemenin detaylı yapısının araştırıldığı senkrotron çalışmalarıyla da kanıtlıyor. Saç telinin 50’de 1’i çapında olan ve dişin dentin dokusunda soğuk sıcak gibi uyaranların algılanmasına yarayan dentil tübüllerinin incelendiği senkrotron ışıması çalışmasında, ürünün tübüllerde derin kapanma sağladığı görülüyor. Ürünün etkinliğini göstermesi içinse dişlerin günde iki kez Sensodyne Derin Onarım diş macunuyla fırçalanması öneriliyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"