LC Waikiki, doğa dostu ürünlerin yer aldığı “LC Waikiki Green” koleksiyonunu sundu. Hem çocuklar hem de yetişkinler için hazırlanan koleksiyonda organik ürünler şık tasarımlarda vücut buluyor. ‘İyi giyinmek herkesin hakkı’ misyonuyla, ulaşılabilir moda kavramına öncülük eden LC Waikiki, doğaya saygısını LC Waikiki Green koleksiyonu ile gösteriyor. Ürün ve kalite güvenliği konusundaki titizliğinin yanı sıra sürdürülebilir modaya da katkı sağlayan LC Waikiki, bu konudaki çalışmalarının kapsamını genişleterek LC Waikiki Green koleksiyonunu hazırladı.

Çocuk kategorisinde pastel tonların yoğun olduğu ürünler yüzde yüz organik pamuktan üretilip, doğaya zarar vermeyen, cilt sağlığına uygun ekolojik boyalar kullanılarak hazırlandı. Tasarımlarında dünyamızı korumaya yönelik, doğa dostu mesajların yer aldığı koleksiyondaki salopet, etek gibi rahat kesimli ürünler çocuklara özgür bir tarz katıyor.

“LC Waikiki Green” koleksiyonunu
LC Waikiki Green yetişkin kategorisinde yer alan basic tişört, jean, şort, elbise gibi ürünler gününü hem şık hem de doğal bir tarz ile geçirmek isteyenler için ideal. LC Waikiki Green koleksiyonundaki organik kumaşlardan hazırlanan bez çantalar ise üzerlerinde yazılı sloganlarla doğaya seslenirken, kombinlerin de tamamlayıcısı oluyor.

LC Waikiki, Green koleksiyonlarında yer alan organik ürünler ve bu ürünlerin üretim süreçlerini, uluslararası kabul görmüş sertifikasyon programları dahilinde sertifikalandırıyor. Bu kapsamda LC Waikiki, Global Organic Textile Standard ve Organic Content Standard kriterlerini takip ediyor, organik ürünlerin kumaş üretim aşamalarını, bağımsız denetleme kuruluşları tarafından sunulan organik ürün üretim kriterlerine uygun şekilde denetletiyor ve sertifikalandırıyor.

LC Waikiki Green, koleksiyonlarında doğaya zarar veren uygulamalardan kaçınıyor ve dünya kaynaklarının sürdürülebilirliğine destek veriyor. Organik pamuk kullanımını tercih ederek çevreci yaklaşımını koruyan LC Waikiki, üretimde izlenebilirliği ve kimyasal kontrolü sağlıyor.

Koleksiyona LC Waikiki mağazalarından ve https://www.lcwaikiki.com/tr-TR/TR/etiket/recycle adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"