Ciltte kuruluk, kaşıntı, pullanma ve kızarıklığa neden olan egzama, önemli bir sağlık sorunu. Uzmanlara göre egzamadan korunmanın yolları, sağlıklı beslenmek ve pullu-ölü deriyi içeriğinde salisilik asit bulunan kremlerle temizleyerek arındırmak.

Cilt sorunlarının ortaya çıkmasında karaciğerin rolü
Egzama için çözümler üreten Eczacı Hasan Tahsin Arslan, cilt sorunlarının ortaya çıkmasında en önemli nedenlerden birinin karaciğerdeki sorunlar olduğunu söyledi. Arslan, “Bugüne kadar bu rahatsızlıklarda kalıcı başarı sağlanamaması, konunun bu açıdan değerlendirilmemiş olmasından kaynaklanıyor. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları, sağlıklı bir cilde kavuşmak için kullanılan ilaçlar kadar önemli. Alkali beslenme ile karaciğeri koruyabilir ve dolaylı yoldan cilde de fayda sağlayabiliriz. Ciltte pullanma, kızarıklık, kuruluk ve kaşıntı sorunlarının tedavisinde kullanılan krem ve pomat gibi ürünlerin olumlu etkilerini görebilmek için beslenme alışkanlıklarını da düzenlemek gerekiyor” dedi.

Bu gıdaları tüketmeyin!
“Cilt sorunları bulunanların yemek seçiminde dikkatli olmasında fayda var” uyarısını yapan Arslan, “Şeker ve şeker ihtiva eden tüm yiyecek ve içecekler, karaciğerde şekere dönüşen unlu ve nişastalı tüm gıdalar, her türlü kızartma, fazla meyve ile alkollü içeceklerden uzak durulmalı” diye konuştu. Aslan’ın yenilmesini tavsiye ettiği yiyecekler ise şunlar: “Tüm bitkisel çaylar, peynir, domates, salatalık, biber, roka, maydanoz, ceviz, fındık, badem, yumurta ve menemen, ayran, soda, süt, yoğurt, sebze yemekleri, zeytinyağlı yemekler. Pişirme yöntemi olarak ızgara tercih edilmeli ve ayrıca bol su içilmeli.”

Stresin etkisi az
Yaygın olarak bilinenin aksine; stres, cilt problemlerinin ortaya çıkmasında söylenildiği kadar olumsuz bir etkiye sahip değil. Arslan, “İçiniz sağlıklı oldukça bu dışınıza, derinize, cildinize de yansıyacaktır” ifadesinin kullandı. Arslan, atopiye eğilimli ciltlerin tedavisinde deri bütünlüğünü sağlayan; arındırıcı, onarıcı, besleyici ve nemlendirici özelliklerine sahip Hasasin kremi öneriyor.

Ciltte nasıl etki gösteriyor?
Arslan, Hasasin krem hakkında şu bilgileri verdi: “13 yıl önce göğüs bölgemdeki lezyonu çözdükten sonra mesleki gereklilik olarak konu üzerinde yıllar boyu araştırmalar yaptım. Üniversitelerde inovatif olarak geliştirerek AB standartlarında üretimi gerçekleştirildi. Hasasin, güvenilir içeriğe sahip olan ve cilt bütünlüğü sağlayan bir krem.
Pullanan, kızaran, kuruyan, kaşınan bölgelerde cilt bariyeri oluşturarak; salisilik asit ile pullu ve ölü deriyi temizleyerek arındırmaktadır. İçeriğindeki üre, panthenol (Pro 5B vitamini) ve E vitamini ile arınan ve temizlenen bölgenin onarımına katkı sağlar. Zeytinyağı, Gliserin ve Vazelin ile derinlemesine nemlendirici etki sağlamaktadır. Ayrıca E vitaminince zengin içeriği ile cilt dokusundaki bozulan oksidan ve antioksidan dengesini kurmaktadır. Böylece güçlü bir cilt onarıcı görevi görmektedir. Lokal cilt problemlerinin çözümü olarak insan vücuduna tamamen uyumlu bir yapıdadır.”

Tüm testleri başarıyla geçti
Hasasin kremin; vücut, hassas cilt, saç losyonu ve yüz kremi olmak üzere 4 farklı ürünü var. Tamamı atopiye eğilimli ciltlerin kullanımına uygun. Biyouyumluluk testlerini geçen ürünler, cilde zarar vermiyor.

Detaylı bilgi için www.hasasinilac.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"