Elidor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) iş birliğiyle hazırlanan Adım Adım Kendi Yolumuzda video serisi genç kadınların hayallerine giden yolu planlamak için ihtiyaç duyabilecekleri konularda rehber bilgiler içeriyor. Moderasyonunu Cansu Canan Özgen’in üstlendiği seride Gülse Birsel, Meriç Aral, Ece Çiftçi, Emine Yiğci, Dilara Gevrek, Mizgin Ay ve Göze İşcan yer alıyor. İçerikler kendiyolumuzda.com adresinden ücretsiz olarak sunuluyor.

Elidor hayallerine giden yolun haritasını oluşturmak isteyen genç kadınlara “Adım Adım Kendi Yolumuzda” video serisi ile destek oluyor. İçeriği Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) iş birliğiyle hazırlanan toplam yedi videodan oluşan seriye Elidor Türkiye Youtube sayfasından ve kendiyolumuzda.com adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Cansu Canan Özgen’in moderatörlüğünü üstlendiği video serisinde Özgen, hayallere giden yolun aşamalarına ilişkin bilgi verirken her bölümde farklı bir isimden kendi tecrübelerini izleyicilerle paylaşmasını istiyor. Senarist, oyuncu ve gazeteci Gülse Birsel, oyuncu Meriç Aral, SosyalBen’in kurucusu Ece Çiftçi, avukat olmaya hazırlanan başarılı üniversite öğrencisi Emine Yiğci, illüstratör Dilara Gevrek, ülkemizin dünya şampiyonu ilk milli atleti Mizgin Ay ve Unilever Pazarlama Direktörü Göze İşcan ise kendi hikayeleri ile seriye katkı veren isimler oluyor.

“ÖNCE HAYALLERİNİ TANIYACAKLAR, SONRA ADIM ADIM PLANLARINI YAPACAKLAR”
Unilever Saç Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü Gizem Erbaş, “Kendi Yolumuzda projemiz için yaptırdığımız araştırmada her 10 genç kadından 6’sı hayalleri ile aralarında engeller olduğunu paylaşmıştı. Kendisine rehberlik edecek, yön gösterecek ve destekleyecek birilerinin eksikliğini duymak da bu engeller arasında yer alıyor. Bu noktadan hareketle genç kadınlara hem hayallere sahip olmanın hem de bunları gerçekleştirmek için bir plan dahilinde ilerlemenin önemini aktarmak için alanlarında uzman TOG ve ICRW’dan destek aldık. Bu yeni çalışmamız ile de binlerce daha genç kadının hayatına pozitif katkı sağlamak istiyoruz. Projeye destek veren tüm isimlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"