Ne mucizevi bir besindir anne sütü öyle değil mi? Bebeğiniz acıkır; açlığını giderir, hastalanır; ilaç misali güç verir. Susar; susuzluğunu giderir. Üstelik ısısı bile hazır. Yeter ki sütünüz olsun ve bebeğiniz içmek istesin. Peki süt salınımı konusunda birkaç takviyeye ihtiyacınız olursa, neleri almalısınız?

Süt saklama poşeti
Emzirme döneminde bol sütünüz varsa veya çalışan bir anneyseniz olmazsa olmazınız süt saklama poşetleri olmalı. Hani hayat kurtarıcı deriz ya işte öyledir bu poşetler. Fazla fazla alıp atın çantanıza. Sonra doldurup doldurup buzluğa koyun.

Göğüs pompası
Göğüs pompaları da kimi annenin can simidi. Manuel olanları da var elektirikli olanları da. Duruma göre tercihi değişen pompaların hepsi aynı amaca hizmet ediyor: Bebeğe anne sütünü ulaştırmak.

Süt saklama kabı
Sütünüzü sağıp, dışarıda bebeğinize ihtiyacı olduğunda hemen kabından anne sütünüzü ulaştırabilirsiniz.

Emzirme yastığı
Bebeğinizi doğru tutmanıza da olanak sağlayan yastıklar, bebeğinizin boynunun ağrımaması içinde önemli.

Emzirme önlüğü
Bebeğinizi her yerde emzirme özgürlüğüne kolayca kavuşmanızı sağlayan önlükler pratikliği açısından çantanızın vazgeçilmezleri arasında olmaya aday.

Emzirme kolyesi
Sürekli boynunuzdaki kolyeye eli giden bebeğiniz için dikkati bir yere toplamak adına girişimci anneler tarafından ortaya çıkan bir ürün. Kurtarıcı nitelikte olduğu anneler tarafında söyleniyor. Denenebilir.

Emziren anne çayı
Sütünüzü kontrol etme konusunda size yardımcı olacak çaylar; farklı içecek alternatifleriyle raflarda annelere sunulan ürünlerden.

Göğüs pedi
Akan anne sütü iç çamaşırınızı kirletmesin. Pratik bezlerden kullanırsanız her gün sutyeninizi değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Emzirme sutyeni
Sutyeninizi çıkarmak soru olmasın. Çıt çıtlı oluşu, emzirmenize yardımcı olacak sutyenlerden mutlaka almalısınız. Düşünsenize ikide bir askıları indir, komple çıkarmak zorunda kal. Ne kötü. Böyle bir pencere açıp, bebeğinizi emzirmek daha kolay olmaz mı?

Göğüs ucu kremi
Bazı emzirme dönemleri sancılı geçebiliyor. Kremlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Markaların anneleri düşünen ürünleri ihtiyaç giderir türden.

Emzirme koltuğu
Eviniz müsaitse şöyle arkanıza sağlandığınızda bel sağlığınızı da koruyacak ve bebeğinizi konforlu bir şekilde emzireceğiniz koltuk ille de alınacaklar listenizde olmayabilir belki ama uygun ortamınız varsa neden olmasın?

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"