Faydasıçok Vakfı, sosyal sorumluluk bilincine sahip geleceğin liderlerini yetiştiriyor… Eğitime verdiği desteklerle 2016’dan beri faaliyet gösteren Faydasıçok Vakfı, gönüllülük bilincini artırmaya yönelik çalışmalarıyla sosyal sorumluluk bilincine sahip geleceğin liderlerinin yetiştirilmesine katkı sağlıyor.

Türkiye’de gönüllülük çalışmalarının artmasını öncelikli amaçlarının arasına koyan Faydası çok Vakfı’nın 800’den fazla öğrencisi bugüne kadar birçok sivil toplum kuruluşundaki gönüllük çalışmalarıyla topluma olan katkılarını artırarak sürdürüyor. Vakıf, gönüllülük çalışmalarının etki alanını genişletmek amacıyla farklı sivil toplum kuruluşları ile iş birlikleri yapmaya, öğrencileri kurumlara yönlendirerek gönüllülük bilincini artmaya yönelik projeler hayata geçirmeye devam ediyor.

“Gönüllü müyüz!” seminerlerinde öğrencilerle bir araya gelindi
Vakıf, gönüllülük çalışmalarının ve sosyal sorumluluk bilincinin artması hedefiyle “Gönüllü müyüz!” konulu seminerler düzenlemeye başladı. 2 yıldır online ve fiziki ortamda sürdürülen ücretsiz seminerlerle vakıf, vakıf öğrencilerinin yanı sıra farklı birçok üniversiteden yüzlerce öğrenci ile bir araya geldi.

800’den fazla öğrenci binlerce insanın hayatına dokundu
Vakfın gönüllülük çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Faydasıçok Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selcen Faydasıçok: “Vakfımızın etki alanını genişletmek, gençlerin; eğitimin ve ülkemizin gelişimine katkılarını farklı alanlarda sürdürmek adına birçok projeyi hayata geçiriyoruz. ‘Eğitimle Zihinleri, İyilikle Dünyayı Güzelleştiriyoruz’ mottomuzla hayatına dokunduğumuz öğrencilerimizin, başkalarının hayatına dokunmasını istiyoruz. Bu doğrultuda vakıf programlarına dahil olan öğrencilerimizden sosyal sorumluluk çalışmalarında veya gönüllülük projelerinde toplumsal fayda yaratmak üzere görev almalarını bekliyoruz. Vakıf olarak gençlerimizin sivil toplum kuruluşlarında daha kolay yer alabilmesi için iş birlikleri gerçekleştiriyor ve gençlerimizi bu kurumlara yönlendiriyoruz. Yine öğrencilerimizin gönüllülük bilincini artırmak amacıyla seminerler düzenliyoruz. 2016 yılından bugüne kadar 800’den fazla öğrencimiz birçok kurumda gönüllülük çalışmalarına katıldı ve binlerce insanın hayatına dokundu. Bugünün öğrencileri, gelecekte sosyal sorumluluk bilincine ulaşmış liderlere dönüşerek çok daha fazla insana ulaşabilecek” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"