Göçmen Artisan Bakery, İstanbul’un kalbindeki Nişantaşı’ndan sonra, tarihi Galata semtinde yeni bir şube açarak, dünya mutfaklarının en seçkin tatlarını bir araya getiriyor. Göçmen Artisan Bakery, her biri el yapımı ve coğrafi işaretli ürünler kullanılarak hazırlanan geniş yelpazedeki lezzetlerle, ziyaretçilerine sıradışı bir deneyim sunuyor. Selanik’in meşhur kremalı böreği bougatsa’dan, Polonya’nın geleneksel ekmeği babka’ya, Göçmen böreğinden Viyana’nın ünlü tatlısı Sacher-Torte’ye kadar pek çok lezzeti, Göçmen Artisan Bakery’nin ustalıkla işlenmiş menüsünde bulabilirsiniz.

Bu lezzetli serüven, mübadele döneminde Balkanlar’dan Türkiye’ye göç etmiş bir ailenin mutfak kültürünün zenginliğinden ilham alıyor. 20 yıl önce kurulan Göçmen, zaman içinde gıda sektöründe ulusal ve uluslararası pek çok markaya hizmet veren saygın bir isim haline geldi. “Lezzet Göçü” mottosunu benimseyen Göçmen, zengin mirasını Nişantaşı’ndan sonra şimdi de Galata’daki yeni şubesinde sunuyor.

Her bir lezzet, geçmişin izlerini taşıyan özel tariflerle hazırlanıyor. Sabah 07.00’den itibaren kapılarını açan mekan, kahvaltıda Göçmen böreği, organik yumurta ile hazırlanan çeşitli omletler, taze kruvasanlar, brioche, ekşi mayalı ekmekler ve özenle hazırlanmış sandviçler gibi lezzetler sunuyor. Öğle ve akşam yemeklerinde ise Türk ve dünya mutfaklarından seçilmiş fish&chips, Rumeli ızgara köfte, Hint usulü tavuk burger, Portekiz usulü ızgara tavuk, Lübnan falafel, Kayseri Mantısı gibi klasikler, misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Göçmen Artisan Bakery’nin Galata şubesi, sadece bir mekan değil, aynı zamanda bir buluşma noktası olarak da öne çıkıyor. Avrupa’nın klasik tatlılarından Victoria pasta, Sachertorte, creme puff, Paris brest, cinnamon roll, Swiss roll çeşitleri gibi özel tatlar, çay ve kahve sohbetlerine eşlik ediyor.

Göçmen Artisan Bakery, ziyaretçilerine unutulmaz anılar ve lezzetler sunarak, 07.00 – 22.00 saatleri arasında misafirlerini bekliyor.

Bereketzade, Galata Kulesi Sk: 2/A Beyoğlu ( Galata Kulesi ana giriş kapısının karşısı)

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"