Bulunduğumuz mevsimden bağımsız, pişik bebeklerde ciddi sorunlara yol açabiliyor. Kendini kızarıklık ve döküntü ile belli eden pişik sorununa karşı, bebek cildinin koruyucu asit mantosunu destekleyici ürünler kullanmak önemli. pH 5.5 değeri ile bebeklerin hassas cildi için özel olarak geliştirilen Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, hem bebeğinizin cildini koruyor hem de pişiğin iyileşme sürecini hızlandırıyor.

Bebeklerde sıkça görülen pişik, hem bebekler hem ebeveynleri için büyük bir soruna dönüşebiliyor. Genel olarak cildin nemli kalması ve hava almaması nedeniyle oluşan pişik; kızarıklık, döküntü ve hatta yara şeklinde kendini belli ediyor. Ancak bu sorunu çözmek için kimi zaman bebeğin altını temiz tutmak, bezini sıklıkla değiştirmek, kuru tutmak yeterli olmayabiliyor. Bütün bunlara dikkat edilse de bebeğin hassas cildinde pişik oluşabiliyor. pH 5.5 değeri ile bebeklerin hassas cildi için özel olarak geliştirilen Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, içeriğindeki maddeler ve nemlendirici faktörler ile bebeğin cildinin bakımını ve tahrişe karşı korunmasını sağlıyor.

Zengin içeriği sayesinde bebeklerin narin cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyan Sebamed Baby Pişik Öneyici Krem, panthenol ile zarar görmüş cildi etkili şekilde yatıştırıp hızlı rahatlama sağlıyor. Koruyucu yağlı formüle sahip Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, her bez değişiminde kullanıldığında bebeğinizin cildine ihtiyaç duyduğu bakımı sağlıyor. pH 5.5 değeri sayesinde ise bebeğin cildinin doğal gelişimini destekliyor.

Cilt 5.5 pH özelliğini kaybederse ne olur?
5.5 pH değerine sahip olmayan bir cildin koruyucu tabakası geçici hasar görebilir ve dış faktörlere karşı bariyer görevini getiremeyebilir. Bu durumda cildin enfeksiyonlara, kuruluk, iritasyon ve alerjik reaksiyonlara yakalanma riski artar.

Yorum Gönder

7 − one =