Dün akşam 18 yıllık aranın ardından tiyatro sahnelerine geri dönen Erdal Özyağcılar’ın Berna Laçin ve  Gözde Çetiner ile sahneye koydukları “Hoşgeldin Boyacı” oyununu izledim. Üç oyuncuyu da ilk kez sahnede canlı canlı izlediğim için mutlu oldum. Söylemezsem olmaz Berna Laçin gerçekten de şarap misali gibiydi.

Dönüyorum oyuna gerçekten çok keyif alarak izledim oyunu. İkinci yarısının ilk yarısına göre daha hareketli geçtiği oyundan yüzümde kocaman bir gülümseme ile çıktım. Erdal Özyağcılar ve kızı Zeynep Özyağcılar’ın birlikte kurduğu Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu olan Hoşgeldin Boyacı oyununda aktör olma hayali ile günlerini geçiren ama boyacı olan, kocası tarafından aldatılan ve yasak ilişkiden mutlu olan bir kadının güldüren hikayesi anlatılıyor…

Boyacılık yaptığı evde, kocasının yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ve onunla burun buruna gelen kadının karşılaşmasına şahit olan talihsiz boyacının sürprizlerle dolu macerasını izlemenizi tavsiye ederim.

Her zamanki gibi evi boyamaya giden bir boyacının hayatı bir anda nasıl değişir dersiniz? Hem de bu sefer içinde bulunduğu durum ona vazgeçilmez bir başrol oyunu oynamayı ve karşılığında da para kazanmayı sunarsa… Peki ya aldatan ve aldatılan kadınların duruma tepkiler nasıl olur? Cevabı 20 Ocak Salı günü 20:30’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne alacak olan Hoşgeldin Boyacı oyununda…

İyi seyirler…

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"