Günümüzün yoğun ve stresli yaşam temposu hayatın bir gerçeği. Bedenini, zihnini ve ruhunu dinlendirmek, mutlu ve iyi hissetmek isteyen birçok kişi, birkaç günlüğüne bile olsa, artık doğanın içinde, şehirden uzakta olmayı seçiyor. Giderek yaygınlaşan karavan tatili bunun için en uygun tercihlerden biri haline geldi. Özellikle dünyanın pek çok ülkesinde yıllardır geniş bir kullanıcı kitlesine sahip, kamp ve karavan tatilinde kullanılan ve geçtiğimiz yıl Türkiye’de satışa sunulan Volkswagen Ticari Araç’ın ikonik California ve Grand California modelleriyle en keyifli karavan tatillerinden birini yapmak mümkün. Volkswagen Ticari Araç, bu tatil deneyimini Akyaka’da yer alan Türkiye’nin en iyi retreat konseptlerinden biri olan Akyaka Retreats ile birlikte hayata geçirdiği HOTEL CALIFORNIA etkinliğinde yaşattı.

COVID-19 pandemisi, birçok alanda olduğu gibi turizm alanında da yeni eğilimleri, yeni trendleri beraberinde getirirken, tatil alışkanlıklarında da değişime ve yeniliklere yol açtı. Günlük yaşamın yoğunluğu, şehir hayatının zorlukları, gürültü, trafik, çevre kirliliği gibi faktörler, insanları doğayla iç içe, kalabalıklardan uzak, huzurlu tatil arayışına yöneltiyor. Karavan konaklamaları bu arayışta olanlar için en uygun seçeneklerden biri.

Volkswagen Ticari Araç’ın, tüm dünyada geniş kitleler tarafından sevilen sempatik motor karavan modelleri California ve Grand California karavan dünyasına yepyeni soluk getiriyor.

California modeli, kompakt bir yapıya sahip olmasına rağmen iç mekan düzenlemesi ve işlevselliğiyle dikkat çekiyor. Konforlu bir yaşam alanı sunan bu model, yatak, mutfak, oturma alanı ve depolama birimlerinin yanı sıra bir de açılır tavan sunuyor.

Grand California ise daha büyük bir yapıya sahip ve daha geniş bir araç olarak tasarlanmış. Bu modelde yatak odası, banyo, mutfak ve oturma alanı gibi birçok işlevsel alan bulunuyor.
California modelleri; ACC-adaptif hız sabitleme sistemi, şehir içi acil frenleme özellikli, “Front Assist”, kör nokta algılama ile şerit değiştirme asistanı “Side Assist”, yan koruma “Side Protection”, şerit takip asistanı, ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası gibi sürüş destek sistemleri ile sizin ve aracınızın güvenliğini de üst seviyede sağlıyor.

Modern bir tasarıma sahip, teknoloji ve fonksiyonellikle birleştirilen estetik bir görünüm sunan California modelleri, dört kişilik bir aile için yeterli büyüklükleriyle uzun tatiller için ideal birer seçenek. Volkswagen Ticari Araç’ın fabrikasyon üretimi olan her iki model, diğer üst yapı üretimi olan karavan modellerinden, yüksek teknoloji, güvenlik ve konfor özellikleri bakımından ayrışıyor.

Ev konforunda, geceleri gökyüzündeki yıldızları göreceğiniz bir tatil istiyorsanız Volkswagen California ailesinden biriyle bunu yapabilirsiniz.

Model ailesine adını verdi: California
Volkswagen Ticari Araç’ın California model ailesine adını veren ve ilk modeli olma özelliğini taşıyan California, Transporter şasisi üzerine tasarlandı ve 30 yılı aşkın bir süredir üretiliyor. Kompakt dış görünümüyle kullanım ve park rahatlığı sunan California, iç mekanda ise adeta size özel yaşam alanı sunan bir eve dönüşüyor.
25 litrelik temiz su deposu, 42 litrelik kompresörlü soğutucu içeren tam fonksiyonel mutfak ve iki adet bakım gerektirmeyen ek aküsüyle karavan tatilcilerinin önemli taleplerine cevap veriyor. Dokunmatik ekranlı karavan kontrol ünitesiyle; elektro hidrolik mekanizmalı tavanı yükselterek iç hacmi genişletmek, ve aracın yaşam alanındaki fonksiyonları kontrol etmek mümkün. Bu modelde ayrıca, salon fonksiyonlu iki kişilik bank, pencerelerde perde, tente, katlanabilir kamp masası ve sandalyeleri, uzaktan kumandalı park ısıtıcısı, dönebilen ısıtmalı koltuklar yer alıyor ve 4Motion dört tekerlekten çekiş seçeneği de sunuluyor. Uzaktan kumanda edilerek aracın içi soğutulabiliyor.

Tam anlamıyla minik bir ev: Grand California
Markanın karavan sınıfındaki en geniş modeli ise Grand California. 6m’ye yakın uzunluktaki Grand California’da ihtiyaç duyulan her şey ve bolca alan mevcut. Mutfak, 2 adet yatak, duş ve tuvaletiyle tam anlamıyla minik bir ev olan Grand California’da açılır-kapanır tente, kamp masası ve sandalyeleri, tavan güneş paneli, 4 adet 230V elektrik priz, kablosuz şarj imkanı da sunuluyor. 4 kişilik yemek masasıyla her çeşit manzarada yemek yapmak kadar yaptıklarınızı yemek de çok keyifli. İki gözlü ocağı, sıcak ve soğuk suya sahip katlanır musluklu eviyesi ve 70 litrelik dondurucu bölmeli buzdolabıyla tam donanımlı bir mutfağa sahip. 2.0 TDI motoruyla 177 PS güç üreten ve 410Nm tork sağlayan Grand California, 4Motion dört tekerlekten çekiş özelliğine de sahip.

Hotel California ve Akyaka Retreats
Volkswagen Ticari Araç, son dönemde Türkiye’de özellikle yoga, kite ve sağlıklı yaşam arayanların tercihi olan Akyaka’da bulunan Akyaka Retreats’le birlikte Hotel California etkinliğini hayata geçirdi.

Volkswagen Ticari Araç’ın California model ailesiyle konaklama yakaladığımız Hotel California etkinliği, iki gün boyunca Akyaka Retreats’in huzurlu atmosferinde ve uzman eğitmenlerinin rehberliğinde, fiziksel ve zihinsel dinlenmenin ötesinde ruhu da besleyen bir organizasyonla, doğayla iç içe benzersiz bir yaşam deneyimi sundu.

Hotel California etkinliğinde, ‘Kendimizi iyileştirebilirsek bütün dünyayı iyileştirebiliriz’ mottosu ile yola çıkan Akyaka Retreats’in sakin ve doğayla iç içe ortamında, eğitmenler eşliğinde nefes, yoga, meditasyon, ses gibi farkındalık çalışmaları deneyimlendi.

Akyakaretreats pandemi ile beraber, yeni dünyanın getirdiği projelerden bir tanesi. Kişilerin şehirdeki yoğunluk sonrası kendilerine “Gerçekten ne istiyoruz bu hayattan?” diye sordukları bir zaman diliminde ortaya çıkmış. Temelinde bireyselden çıkıp bütünsele ulaşma yolunda ruhu besleyen bir proje olarak başlayan Akyaka Retreats, bugün hala büyümeye devam ediyor. Akyaka Retreats kurucuları, mekan ve tüm ekip, gelen katılımcılara kendilerini geliştirebilecekleri veya sadece mutlu ve huzurlu olmalarını fark edebilecekleri bir deneyim sunuyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"