Koyu cilt lekeleri, tüm cilt sorunları içerisinde sıkılık kaybı ve akneden sonra kadınların en büyük 3. endişesi. Caudalie, koyu lekeleri doğal yolla gidermek için Vinoperfect Koyu Leke Karşıtı ve Işıltı Verici serumu 2005 yılında geliştirdi.

Fransa’daki eczanelerin 1 numarası olan, etkinliği ve doğallığı bir araya getiren bu ürün, en hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için koyu leke görünümüne çözüm sağlar. Ten rengi epidermiste bulunan melanin pigmenti ile ortaya çıkar. Melanin miktarı cildin pigmentasyonunu belirler, dolayısıyla koyu ten, açık tene göre daha fazla melanin içerir.

Bu sebeple her insanın pigmentasyonu doğuştan gelir ve birbirinden farklıdır. Bu pigmentasyon türleri, Fitzpatrick sınıflandırmasına göre 6 farklı fototip kategorisinde sıralanır.

Cilt tipi, güneşe maruz kalındığında görülen tepkilere bağlı olarak belirlenir.

Çok satan bu ürünün formülündeki ana bileşen, Caudalie laboratuvarları tarafından geliştirilmiş. Patentli bir aktif bileşen olan Viniferindir(5). Asma özünde bulunan bu doğal polifenolik antioksidan, pigmentasyon sürecini düzenler ve aşırı melanin üretimini sınırlar.

Viniferinin, melanin üretiminden sorumlu olan Tirozinazın aktivitesini önemli ölçüde inhibe ettiği görülmüştür. Bu inhibitör etki, kojik asitten 4 kat, askorbik asitten 62 kat daha fazladır.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"