İstanbul’un Şarkısı; şiirsel anlatımı ve göz alıcı resimleriyle okurları tarihi yarımadanın güzel sokaklarında, deniz kıyısında, manzaraya karşı bir gün geçirmeye davet ediyor. İtalyan yazar Anna Pellicioli’nin İstanbul şarkısına vapurlar, yunuslar, martılar, kediler de eşlik ediyor.

Gökyüzünden gelen bir ses çalınıyor kulağına. Bir armağan, bir ezgi. İstanbul’un Şarkısı’nı duymuşsundur belki…

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan İstanbul’un Şarkısı, okurları, bir kız çocuğuyla birlikte, tarihi yarımadada hayallerden taşan bir gezintiye çıkarıyor. Kitabın İtalyan yazarı Anna Pellicioli, giriş cümlesinde İstanbul’u “teknelerin, insanların, duaların ve sıcak çayın hiç eksik olmadığı çok eski bir şehir” olarak tanımlıyor ve sonrasında bu gizemli şehirde şiirsel bir yolculuğa başlıyor.

Şehir fısıldıyor kulağına
Vapurdan Galata Köprüsü’ne, oradan Mısır Çarşısı’na; güzel şehir kucaklıyor okuru. Bazen bir balıkçı, bazen bir simitçi, bazen vapurun kaptanı, bazen de akordiyon çalan çocuk bu keyifli gezintiye sevgiyle, nazikçe, sevinçle eşlik ediyor…

Şehir, ne olduğunu çözemediğin sırlar fısıldıyor kulağına. Deniz senin için ışıldıyor. Şilepler usulca şarkı söylüyor. Derinlerde yüzlerce denizanası raks ediyor.

Anna Pellicioli’nin şiirsel anlatımı ve Merve Atılgan’ın göz alıcı resimleriyle “İstanbul’un Şarkısı” okurları İstanbul’un güzel sokaklarında, deniz kıyısında, manzaraya karşı bir gün geçirmeye davet ediyor. Bu şarkıya vapurlar, yunuslar, martılar, kediler de eşlik ediyor.

Yazar: Anna Pellicioli
Resimleyen: Merve Atılgan
Sayfa:
40
Yayınevi: Redhouse Kidz

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"