Yenilenen ve çok güçlü bir vokalistle “Ben hala burdayım ey dinleyenim.” diyen Kargo Grubu ile klip çekimlerine mola verdikleri vakit güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Enerjisi yüksek üç erkek sorularıma tıpkı şarkılarında olduğu gibi açık, net, yalın cevaplar vererek “Gelecekle Randevum Var” albümünü çok güzel bir şekilde anlattılar bana.

 

Gruba yeni katılan Ozan Anlaş bir buçuk yıldır, Burak Karataş on yedi ve en eski olan Selim Öztürk’te yirmi yıldır grubun bir parçası olarak; “Aslolan iyi müzik yapmak, bunu sunmak ve dinleyici ile buluşmaktır.” diyerek başlıyorlar anlatmaya. Bu arada “Gelecekle Randevum Var” ve “Beni Bırakma” şarkıları benim favori parçalarımdan.

Klip çekimine geldiğimizden çekimle ve şarkı seçiminizle başlayalım sohbetimize. Neden “Bana Yalan Söylediler” şarkısını tercih ettiniz?

Burak Karataş: Yeni oluşumdan dolayı bir bar programı yapmak istedik. Onun repertuvar çalışmaları sırasında aklımıza gelen şarkılardan biriydi bu parça. Stüdyoda çaldığımız zaman ortaya çok güzel bir enerji çıktı. Kendimizi ve Kargo’yu çok iyi yansıttığını düşündüğümüz bir düzenleme olunca, programlarda da performe ettiğimizde çok katılımcı ve pozitif yaklaşımlar da alınca, albüme koymaya karar verdik. Şimdi de o parçaya klip çekiyoruz.

Karşımda 20 yıllık bir Kargo grubu var ancak grubun elemanları zaman zaman değişmiş. En eski grup üyesi olarak Selim, sen nasıl yorumluyorsun bu değişimleri?

Grupların yirmi yıl sürmeleri olağan durum değil. Yabancı gruplar bile yirmi yıl sürmüyorlar pek. Az sayıdaki gruplar, aynı dokuyu koruyarak devam ediyor. Bunun da nedeni; insanlar grup müziği yaparken birbirlerinden belki sıkılıyorlar, belki değişiklik arıyorlar ve bu değişiklik sürecini doğru yönetemiyorlar bilemiyorum. Tabiki insanlarla alakalı olan bir durum. Bu yüzden de bizim grupta da bugüne kadar değişiklikler oldu. Bizim önem verdiğimiz hep şu oldu; grubun ismine uygun davran! Aslolan gruptur diye düşündük. Kargo’yu kendimizin üstünde tutarak, Kargo’nun yaşamasını istediğimiz için, kendi müzik yaşantımızdan daha da önemli bir noktaya soktuk. Bu yüzden de eleman değişikliklerinden sonra ayakta tutmaya karar verdik. Grubu bizde bırakabilirdik ama Burak’la konuşup devam ettirme kararı aldık daha önceki olan değişikliklerimizdeki gibi. Önemli olan grubun ismini devam ettirmek bizim için.

*Röportaj Milliyet Gazetesi, Cadde Eki Nisan 2013 sayısı için yapılmıştır. Tamamını oradan okuyabilirsiniz.

Fotoğraf: Event’s Hill Photography

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"