Yeni nesil ile ilgili yetişkinlerden en çok duyulan şikâyetlerden biri çocukların mutsuz ve doyumsuz olduğu yönünde… Çocuklarımız tatmin olmaktan uzak, bencil ve mutluluk değil başarı odaklı olarak mı büyüyorlar? Maddi koşulları bakımından en iyisini vermeye çalıştığımız çocuklarımızın manevi gelişimini ihmal ediyor olabilir miyiz? Uzman Klinik Psikolog Fazilet Seyitoğlu yeni kitabı Karnı Tok Ruhu Aç Çocuklar’da yalnızca çocuk gelişiminde yapılan hataları hayatın içinden örneklerle açıklamakla kalmıyor, aynı zamanda çocuklarımızın duygusal gelişimini desteklemek için yapmamız gerekenler konusunda da kritik tavsiyeler veriyor.

Çocuklarımızı yetiştirmek yerine onların köleleri olduk!

Çocuğunuza nasıl bir rol modelsiniz? Marka düşkünü, gösteriş budalası, sosyal medya bağımlısı olabilir misiniz?
İnternet çağında doğan çocukları yetiştirmenin zorlukları nelerdir?
Çocuğunuzun nasıl sınırlara ihtiyacı var?
Kendine âşık/narsis nesiller mi yetişiyor?
Çocuğunuzun duygusal açlığını maddelerle mi gideriyorsunuz?

Bu kitapla birlikte anne babalığınıza, çocuğunuzun ruhsal gelişimine dair soru ve sorunlarınıza hayattan ve klinik vakalardan örneklerle cevaplar bulacaksınız. Gerçek terapi öykülerinin de yer aldığı bu kitapla hem ebeveyn olarak kendinizi hem de çocuğunuzu daha yakından tanıyacak, kendinizin ve çocuğunuzun ruh sağlığı yararına büyük bir adım atmış olacaksınız…
Uzman Klinik Psikolog Fazilet Seyitoğlu’nun kaleme aldığı bu kitap maddeyle karınları doyurulmuş çocukların ruhlarının ne şekilde iyileştirilebileceğinin etkili ve güçlü yollarını ortaya koyuyor.

Yazar: Fazilet Seyitoğlu
Sayfa: 272
Yayınevi: Destek Yayınları

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"